Versio

Geschikte laptop

Overzicht Reageren

Bas IJzelendoorn
Moderator

Bas IJzelendoorn

14/08/2010 18:02:18
Quote Anchor link
Beste mensen,

De zomervakantie zit er voor vele alweer bijna op en de TNT post staat alweer bijna op de stoep me de schoolboeken. Zo geldt dit hetzelfde voor mij. In September begin ik met een Opleiding met ICT en Bedrijfskunde. Echter liep ik zo even voor het einde van de vakantie tegen een probleem: Mijn huidige laptop is niet geschikt voor mijn opleiding, hij is ook al wat ouder inmiddels. Nu geeft mijn school aan per brief, dat ik een laptop moet hebben waar windows 7 op moet kunnen draaien. Dus voordat ik de goedkoopste uit het rek pak nog, maar even een mailtje gestuurd naar school. Hier kwam uit dat snelle laptop met een redelijk goede grafische kaart en ongeveer 500 GB opslag capaciteit geen overbodige luxe zou zijn.

Ik ben inmiddels al even naar de Mycom hier in de stad geweest waar ik met hetzelfde verhaal kwam. Zij raadde mij een Sony VAIO aan.

Ook ben ik nog even het internet opgedoken waar ik op de website laptopshop kwam. Hier kan je gedeeltelijk zelf je laptop samen stellen en had ik het volgende:

Quote:
Specificaties+Opties 15,6 Inch XXODD XNi5120 HD+ :

Intel Core i7 620M (2,66GHz, 3,33GHz Turbo, 4MB) (Meerprijs € 248,71)
6GB DDR3 (Meerprijs € 177,31)
500GB SATA harde schijf 7200RPM (16Mb cache) (Meerprijs € 58,31)
15,6" breedbeeld HD+ Clearview (1600x900)
ATi Mobility Radeon 5470, 1GB GDDR3
DVD-/+ dual layer RW
Modem + Netwerk + WiFI + Bluetooth
QWERTY (US Internationaal)

Aansluitingen:
3 x USB + eSATA + HDMI + VGA + SP/Dif + RJ45 + Express Card + 7-in-1 Cardreader

Batterij:
Li-Ion batterij 6 cells 4000mAH

Afmetingen (BxDxH):
37,4 x 25,6 x 3,79 cm

Gewicht:
2,7 Kg

Extra:
2,0 Megapixel camera + Vingerprint lezer


Nu is het de bedoeling dat buiten dat ik deze laptop voor school ga gebruiken ik ook nog voor mijn bedrijfje erop kan werken (webdesign).

Mijn vraag is een beetje, Wat vinden jullie van de bovenstaande laptops, hebben jullie tips of opmerkingen, of is er misschien een laptop die misschien meer geschikt voor me zou zijn?

- Mijn budget is ongeveer €800,- / €1250,-
- Windows hoeft er niet bij te zitten, ik heb een legale windows ultimate 64bit versie hier liggen.

Alvast bedankt voor de reacties!
 
PHP hulp

PHP hulp

24/05/2012 19:43:29
Gesponsorde koppelingen:
 
Www JdeRuijterNL

www JdeRuijterNL

14/08/2010 18:20:03
Quote Anchor link
Core i7 is best wel overkill.

Waarom niet deze:
https://dynabyte.nl/artikel/7124134c463/Asus_K52JC-EX140V_15.6%22_notebook



15,6" Schermformaat
LED HD Gloss breedbeeld
Intel(R) Core(TM) Core i5 450M Processor
4096 MB
500 GB 5400 rpm
Super Multi DVD Double Layer
1024 MB nVidia GeForce G310M
Gigabit Netwerkkaart
802.11 b/g/n Draadloze netwerkkaart
Webcam
Kaartlezer
2,62 kg
Aantal Accucellen: 6
Windows 7 Home Premium 64 bits
Gewijzigd op 14/08/2010 18:26:23 door www JdeRuijterNL
 
Bas IJzelendoorn
Moderator

Bas IJzelendoorn

14/08/2010 18:25:53
Quote Anchor link
Seems nice, Asus had ik nog niet gekeken maar is wel een goed merk.

Core i7 is eigenlijk, omdat ik in me desktop ook een core i7 heb zitten en het fijn vindt werken, nooit problemen :)
 
Www JdeRuijterNL

www JdeRuijterNL

14/08/2010 18:27:21
Quote Anchor link
The Dutch Guy op 14/08/2010 18:25:53:
Seems nice, Asus had ik nog niet gekeken maar is wel een goed merk.

Core i7 is eigenlijk, omdat ik in me desktop ook een core i7 heb zitten en het fijn vindt werken, nooit problemen :)

Ik werk met de dingen die jij omschrijft perfect nog op een laptop met een T5550 en doe zelfs mijn videobewerkingen (HD) op een Q9400.

i5 heeft ook die multi thread per core en ook turbo technologie ingebakken.
Tenzij je natuurlijk wel met 3D rendering/video manipulatie/Overkill games bezig bent, dan wel de i7 natuurlijk. :)
Gewijzigd op 14/08/2010 18:29:17 door www JdeRuijterNL
 
Justin S

Justin S

14/08/2010 18:50:11
Quote Anchor link
Ik zou sowieso geen Vaio nemen, Sony staat niet echt bekend als computermerk en ik heb er persoonlijk slechte ervaring mee.
Dell heeft ook leuke laptops! Niet al te duur maar wel erg snel en goed, plus: ze zijn uitbreidbaar. Een standaard laptop gaat ongeveer vanaf 600 euro en deze kan je hee gemakkelijk uitbreiden met meer geheugen e.d. :-)!
 
Www JdeRuijterNL

www JdeRuijterNL

14/08/2010 18:58:50
Quote Anchor link
Justin Streuper op 14/08/2010 18:50:11:
Ik zou sowieso geen Vaio nemen,1.Sony staat niet echt bekend als computermerk en ik heb er 2. persoonlijk slechte ervaring mee.
Dell heeft ook leuke laptops! Niet al te duur maar wel erg snel en goed, 3. plus: ze zijn uitbreidbaar.


1. Waarom maken ze dan laptops?

2. Dit kan met ieder merk gebeuren, persoonlijke ervaring is geen werkelijk beeld op de realiteit in het boven gemiddelde.

3. Wat een kul argument, elke laptop is wel uit-te-breiden. Geheugen, hardeschijf ruimte. Geen probleem allemaal met de moederbordjes waar een intel i5 op kan.

Let trouwens wel even op hoeveel USB je standaard mee krijgt. Dat kan soms 2 - 5 zijn. Tegenwoordig is alles USB.
 
Niels Kieviet
Beheerder

Niels Kieviet

14/08/2010 19:22:27
Quote Anchor link
"3. plus: ze zijn uitbreidbaar."

Wacht even hoor.. Als er iets drama is met onderdelen is het DELL wel.. Altijd alles appart, en meestal moet het overkomen uit Amerika ofzo..
 
Jelmer rrrr

Jelmer rrrr

14/08/2010 19:39:49
Quote Anchor link
Voor laptops ligt het er volgens mij veel meer aan waar en hoe je hem gaat gebruiken. Als je je laptop iedere dag mee naar school wilt nemen, dan is een lichte laptop met een lange accuduur veel meer waard dan een grote dikke met een 3d-kaart ipv een combi-chipset die binnen anderhalf uur door je accu heen is. Als je alleen maar met je auto reist valt dat natuurlijk wel weer wat minder zwaar, maar ik heb zelf een kleine 13" laptop met 5 uur accu gekocht om m'n 15"–die sneller zou moeten zijn volgens de specs–niet iedere dag in de trein en bus mee te hoeven zeulen. Maar toegegeven, ik heb er geen photoshop op staan.
 
Niels Kieviet
Beheerder

Niels Kieviet

14/08/2010 19:59:33
Quote Anchor link
Daar heb je een punt jelmer.. Want ik heb een 17 inch laptop.. en die moet ik elke dag meezeulen naar school, OK je hebt er kwalitatief wel wat aan, maar dat zeulen .. tja het is maar wat voor jouw het meeste opweegt.
 
Bas IJzelendoorn
Moderator

Bas IJzelendoorn

14/08/2010 20:38:35
Quote Anchor link
Packerd bell, Acer en Dell ben ik moet ik eerlijk zeggen niet echt een grote fan van. De eerste 2 zeer slechte ervaringen, wel iets beter maar blijft slechte ervaring en inderdaad het uitbreiden moesten onderdelen uit de vs komen, wat ik overigens toen niet heb gedaan. Porto kosten waren te hoog.

Betreft het mee zeulen: mja, ik denk dat ik er wel een beetje aan moet gaan geloven. Netbooks mogen en voldoen niet, anders was ik er allang uit.

15.6 inch of hoger is prima. En betreft de videokaart, ik heb in het jaarrooster een semester videobewerking staan en ik krijg lessen in photoshop e.d. (wat ik al ken (A))
 
Justin S

Justin S

14/08/2010 20:52:21
Quote Anchor link
Overdatum puntNL op 14/08/2010 18:58:50:
Justin Streuper op 14/08/2010 18:50:11:
Ik zou sowieso geen Vaio nemen,1.Sony staat niet echt bekend als computermerk en ik heb er 2. persoonlijk slechte ervaring mee.
Dell heeft ook leuke laptops! Niet al te duur maar wel erg snel en goed, 3. plus: ze zijn uitbreidbaar.


1. Waarom maken ze dan laptops?

2. Dit kan met ieder merk gebeuren, persoonlijke ervaring is geen werkelijk beeld op de realiteit in het boven gemiddelde.

3. Wat een kul argument, elke laptop is wel uit-te-breiden. Geheugen, hardeschijf ruimte. Geen probleem allemaal met de moederbordjes waar een intel i5 op kan.

Let trouwens wel even op hoeveel USB je standaard mee krijgt. Dat kan soms 2 - 5 zijn. Tegenwoordig is alles USB.


1. Dat je laptop maakt betekent nog niet dat ze goed zijn. Als ik pannenkoeken bak ben ik toch nog geen chef-kok?

2. Persoonlijke ervaringen spelen mee bij de aanschaf van goederen. De TS is op zoek naar een laptop en vraagt advies, en advies is altijd gebaseerd op persoonlijke ervaringen.

3. Ik noemde het niet als voordeel maar als optie. Ik vind het persoonlijk altijd fijn als ik wat extra geheugen erbij kan prikken. Heb zelf een MacBook Pro en heb deze ook uitgebreid met geheugen en harde schijf. Je kan wel op zoek zijn naar de perfecte laptop maar als je dat bereikt door een bestaande laptop uit te breiden is dat toch des te beter.

Daarnaast, het is advies en ik denk dat het aan de TS is om daarmee te doen wat hij wil. Niet aan jou.

Graag ontopic.
 
Martijn Boshoven

Martijn Boshoven

15/08/2010 00:49:03
Quote Anchor link
Ik gebruik momenteel een sony vaio FW31M.
Ben heel erg tevreden over sony, het is een zeer degelijke laptop.
Hij heeft het zwaar te verduren, want ik neem hem al 3 jaar bijna elke dag mee naar school en afgezien van een aantal krasjes ziet hij er nog aardig uit en hij werkt nog prima!

@Justin
Je eerste punt vind ik nergens op slaan, naar mijn mening maken ze zeer degelijke laptops, dat jij een slechte ervaring hebt kan gebeuren.. zoals Overdatum al zegt dat kan bij elk merk wel eens gebeuren... Zo heb ik slechte ervaringen met Dell, en ik ben niet de enigste in mijn omgeving.

En naar mijn mening zijn appel producten zwaar overpriced :P

Mijn advies zou dus zeker een Sony zijn!
 
Arend a

Arend a

15/08/2010 05:20:35
Quote Anchor link
1. Ik denk dat die sony vaio een mooie keuze is, medestudent van mij is er helemaal mee in de zevende hemel.

2. Mijn ervaring is dat alle laptopmakers (sony, hp, dell) goedkopere en duurdere (zakelijke/workstation) modellen hebben. De workstation modellen hebben niet alleen vaak een betere bouw en minder poespas (rare knoppen e.d.), maar zijn ook vaak iets degelijkers gebouwd (maakt een zeer groot verschil voor mij). Persoonlijk zou ik mijn volgende laptop zoeken tussen: De sony vaio, de hp mobilework station, de lenovo thinkpad, de dell workstation modellen of apple's macbook pro.

Tip: Als je school is aangesloten bij surfspot.nl (meeste scholen)) kun je de lenovo t510 voor 1200E kopen:

Lenovo NTF5KMH specificaties: • 4096 MB • 2260 MHz (Intel Core i5-430M) • 39.6 cm (15.6 ") • 2670 g • Windows 7 Professional • 1600 x 900 pixels • 320 GB

Daar kan je ook tegen gereduceerde tarieven software en andere laptops aanschaffen.
 
Wouter DS

Wouter DS

15/08/2010 10:33:26
Quote Anchor link
Ik heb mij gisteren de Sony Vaio VPCEA21E/B gekocht en met zijn Core I3 op 2.26Ghz is die toch nog altijd redelijk snel hoor, er draait Windows 7 Home Premium x64 op.
Heeft 4GB DDR3 @ 1066Mhz werkgeheugen en een HDD van 500GB @5K4, de videokaart is een Radeon Mobility HD5145, ook best draagmaar met z'n 14".
En de resolutie bedraagt 1600 * 900 (redelijk groot voor een 14" als je weet dat m'n 22" scherm van m'n desktop maar 1680 * 1050 is).
Gewijzigd op 15/08/2010 10:34:17 door Wouter DS
 
ILoran punt NL

iLoran punt NL

15/08/2010 11:07:21
Quote Anchor link
Gewoon een MacBook en daar met Bootcamp Windows 7 op draaien :)
Gewijzigd op 15/08/2010 11:07:46 door iLoran punt NL
 
P Lekensteyn

P Lekensteyn

15/08/2010 11:16:02
Quote Anchor link
Packard Kwell sowieso vermijden. Dag van aankoop al problemen ermee.
Net na de garantieperiode weer...
Slechte supportsite.

Wat een jammer dat jouw school Windoze 7 aanraad.
Ze hebben zeker aandelen erin / windoos-only software :[
Gewijzigd op 15/08/2010 11:16:13 door P Lekensteyn
 
Wouter DS

Wouter DS

15/08/2010 11:16:47
Quote Anchor link
Mr Bean op 15/08/2010 11:07:21:
Gewoon een MacBook en daar met Bootcamp Windows 7 op draaien :)


Fail.
 
ILoran punt NL

iLoran punt NL

15/08/2010 11:21:56
Quote Anchor link
Wouter niet zeuren! :)
 
Justin S

Justin S

15/08/2010 11:33:29
Quote Anchor link
Paradox - op 15/08/2010 11:16:47:
Mr Bean op 15/08/2010 11:07:21:
Gewoon een MacBook en daar met Bootcamp Windows 7 op draaien :)


Fail.


Dat is echt zonde van je MacBook :-P...
 
- Mark -

- Mark -

15/08/2010 11:43:51
Quote Anchor link
@Paradox Leuke instap laptop maar ik zou die hdd vervangen. 5400rpm is echt langzaam, Ik weet niet of je veel opslag nodig hebt anders zou ik zeggen gooi er een SSD in. Zijn niet zo heel duur meer als je het op 50 tot 60 GB houdt.

Voor een MacBook is het budget van de The Dutch Guy iets te laag helaas. Wel een goede optie natuurlijk.
 
Wouter DS

Wouter DS

15/08/2010 14:36:19
Quote Anchor link
Mark Coenen op 15/08/2010 11:43:51:
@Paradox Leuke instap laptop maar ik zou die hdd vervangen. 5400rpm is echt langzaam, Ik weet niet of je veel opslag nodig hebt anders zou ik zeggen gooi er een SSD in. Zijn niet zo heel duur meer als je het op 50 tot 60 GB houdt.

Voor een MacBook is het budget van de The Dutch Guy iets te laag helaas. Wel een goede optie natuurlijk.


Ongeveer elke laptop heeft een HDD van 5K4, in desktops heb je vaak zelf maar 7K2, alles boven 7K2 maakt trouwens een hele hoop herrie.
Dus ik hou het toch maar op 5K4, heb er geen problemen mee als ik maar aan max 30MB/s kopieer of 90MB/s zoals op m'n desktop waar ik 2 x 500GB @ 7K2 in RAID-0 heb staan.
 



Overzicht Reageren

Get Adobe Flash player