edit: sorry in verkeerde categorie geplaatst! :|
Hoi ik heb het simpel inlogscriptje volgens de tutorial hier op phphulp gebruikt: http://www.phphulp.nl/php/tutorials/8/155/
Dat werkt met wat kleine aanpassingen prima. echter heb ik nu een gek probleempje en kom er niet achter wat nu de fout is.

Na het invullen van gebruikersnaam en password wordt op de pagina login_2.php gechecked of de gebruike en het ww kloppen. Zo niet krijgt men een melding. In onderstaand script wordt er dan eenregel tekst getoond met een link naar de pagina terug (java script).
Dit werkte eerst prima maar door wellicht iets te veel weggehaald te hebben in het script nu dus niet meer. De $text wordt wel getoond maar niet de java link terug?
Wie ziet de fout. Thanks. Is dit script overigens bij gebruik door slechts een enkele admin gebruiker veilig genoeg? Of moet er nog wat verbeterd worden? Ik heb de zelfde opzet aangehouden als in de tutto:

inlog pagina
verwerk de inlog in inlog_2.php
beveiliging op de beveiligde pagina
uitlog pagina
mysql db met wachtwoorden


<?php
ob_start();
?> 
<?php session_start();?>
<?php
ini_set ('display_errors', 1);
error_reporting (E_ALL); 
?>
<?php 
if(!empty($_POST)){ 
include("connect.php"); 
$query = "SELECT * FROM users WHERE email='" . $_POST["email"]  ."' AND wachtwoord='". $_POST["wachtwoord"] . "'"; 

$result = mysql_query($query); 

if(mysql_num_rows($result) > 0){ 
$user = $_POST["email"]; 
$wachtwoord = $_POST["wachtwoord"]; 
$_SESSION['user'] = $user; 
$_SESSION['wachtwoord'] = $wachtwoord; 

header("Location: admin_cms.php"); 
exit(); 
} 
else { 
// hier gaat denk ik iets fout?
$text = "U hebt geen goede combinatie van emailadres en wachtwoord gebruikt! <A onclick='javascript: window.back();'>Ga terug</A>"; 
die($text); 
} } 
else{ 
//pagina verkeerd aangeroepen 
header("Location: login.php"); 
}?> 
<?php
ob_end_flush();
?> 
Je tabel in de database is te klein en daarom pakt hij alleen de 20 karakters van de md5 hash. Je zal dus je tabel aan moeten passen naar de juiste lengte en daarna ik moeten gaan kijken naar hoe je je code kan verbeteren.

Wat ik voor je had opgesteld was alleen maar om te kijken wat de MD5 hash van je ingevoerde wachtwoord was en of deze overeenkwam met die in de database.

En dennis, kijk naar het start bericht, Daar staat zijn originele code en aangezien ik hem wel opweg wil helpen met het werkend krijgen, maar hem niet voor hem wil herschrijven heb ik hem alleen duidelijker gemaakt.
@Kevin ja dat heb ik net ontdekt :) staat nu op 40
Het werkt nu wel. Bedankt voor je input.

@ieder
Maar nogmaals, het is mooi te roepen dat iets niet veilig is, etc. maar geef dan graag even aan wat dan niet en hoe e.e.a dan beter kan. Uiteraard hoeft niet alles voorgekauwd te worden.

Overigens valt het me op als ik zo door de topics ga dat er weinig consensus is over wat nu echt een veilig inlog systeem is?

Reageren