Ben van plan om updates binnenkort door te voeren op mijn website dmv version control. Alleen nu heb ik wel een paar vragen omtrent de database, als ik bijvoorbeeld nu thuis op een testserver mijn db structuur verander, hoe verander ik dit dan ook bij mijn live server?
Raoul misschien moet je even de term git nader verklaren. En wil je met een MySQL database gaan werken?
Dan zou je misschien met phpMyAdmin een backup kunnen maken van de structuur en deze op de server 'terugzetten'.
Wijzigingen aan de structuur van een database aanbrengen kan er voor zorgen dat er gegevens verloren gaan, maak dan dus ten alle tijden een backup van de database voordat je dat gaat doen.
Maar je kunt er natuurlijk ook zelf eentje bouwen.
Je moet dit zien als een soort GIT voor je databases, GIT is voor de bestanden en niet voor de database dus daar heb je weer een andere tool voor. Je zou ze aan elkaar kunnen koppelen, dat als je git update runt je de migrations uitvoert en de bestanden pushed naar de remote repo ofzo.