> Ik heb een probleem maar kan hem niet goed verworden
Hier had je eigenlijk moeten stoppen met je bericht. ;-)
Het goed kunnen verwoorden van een probleem is vaak al driekwart van de oplossing. Ik zou je dus adviseren om wat tijd te investeren in het leren formuleren van problemen; dat betaalt zich dubbel en dwars terug. Zeker als je een eigen bedrijfje wilt runnen is het essentieel dat je kunt formuleren: van je klant mag je dat niet verwachten, dus zul jij moeten beschrijven wat het probleem / de wens van de klant is.
Als je slecht formuleert, is de kans groot dat de website die je oplevert iets heel anders doet of er anders uitziet dan wat de klant had verwacht. Dat geeft heel onplezierige discussies die je eigenlijk alleen maar kunt verliezen.
Willem bedankt voor je opmerking
daar zit zeker waarheid in 99% van de tijd weet je et en die 1% wanneer je het niet weet moet je dat inderdaad duidelijk kunnen formuleren. ik weet mezelf meestal wel te redden met PHP, HTML, CSS en noem maar op. Alleen het werken met een database blijft voor mij altijd een raadsel. Dit ook als reden dat ik hier veel minder gebruik van maak als van de bovengenoemde talen. meteen toen ik op het probleem vast liep vroeg ik mezelf een ding af:
"Waarom heb ik in godsnaam tijdens de database lessen niks uitgevoerd"