Bij welke provider zit je?
Zit je op een shared host, VPS of dedicated?
Ik neem aan dat je domeinnaam niet echt nepdomein.nl is. Hou er rekening mee dat een certificaat alleen werkt wanneer:
- deze benaderd wordt via de -voor het certificaat geldige- domeinnaam
(dus certificaat www.mijndomein.nl / mijndomein.nl moet ook middels https://mijndomein.nl
benaderd worden en niet bijvoorbeeld middels het ip-adres of een ander domein)
- deze juist geïnstalleerd is
- niet verlopen is
- de html van de pagina's geen onveilige verbindingen bevatten, dus http:// ipv https://
Goed shared host betekent dat je met een druk op de knop het certificaat installeert toch?
Dan het volgende:
Als je Google Chrome gebruikt en je drukt op F12 en in het ondervenster dat dan opent ga je naar Console.
Hier zie je eventuele foutmeldingen over onveilige verwijzingen in je html.
andere optie:
maak een map test en doe daar een zeer simpel index.html bestandje in zonder afbeeldingen, javascript, css etc.
dan surf je naar https://mijndomein.nl/test en zou je netjes een groen slotje moeten krijgen.
?Onbekende gebruiker
09-11-2014 01:25
@wim Als je een link post, check het dan eventjes.
Gebruik anders altijd example.com dit is een welbekende url die vaak gebruik wordt.
Ik hoop dat, en ik heb het niet geverifieerd, example.com dan ook niet bestaat. Inmiddels weer een stukje verder. Groene kleur haal ik niet maar bij de bank wordt de balk ook niet groen in FireFox dus ik denk dat dat wel goed zit. Firefox bleef maar zeuren over het foute certificaat. Eventjes getest op een win7 computer en daar mocht ik wél de link als veilig bestempelen en opslaan. In de firefox op XP niet. Ik heb Firefox op XP de basisinstellingen laten resetten en waarempel.....Tot nu toe een tevreden resultaat.
De kleurtjes verschillen in het type certificaat en ook met welke browser je werkt.
In Chrome komt een standaard domein certificaat met een groen hangslotje, groene letters https en een witte achtergrond.
Bij de bank zie je veel zwaardere certificaten die ook meer geld kosten. In Chrome zie je dan een lichtgroene achtergrond met daarin het hangslotje en de naam van de bank. Daarna komt dan pas de url waarin https ook in het groen staat.
Het werkt nu als volgt:
normaal via http is geen zichtbaar probleem en in het administratiegedeelte heb ik het stukje software gezet van AAR. Deze dwingt dan een inlog af via https en dat werkt. Getest in Firefox op XP en Win7 en IE11. Dan denk ik dat ik er ben! True or False?