Hey allemaal,

Ik heb een agenda-programmaatje waarbij ik de mogelijkheid heb om een wachtwoord in te stellen op de database zodat onbevoegden het niet kunnen openen. Nu kan ik kiezen uit diverse algoritmes waarvan mij de twee interessantse "Rijndael 256 bit" en "Blowfish 448 bit" lijken. Echter, ik heb op Google gezocht maar het wordt me niet echt duidelijk welke van deze 2 ik het beste kan gebruiken. Wat is volgens jullie de veiligste optie? Wat zouden jullie kiezen?
AES is goedgekeurd door de NSA voor "top secret" informatie.
Volgens sommigen is dat dan juist een reden om AES maar niet te gebruiken...

Toch is de heersende opinie dat je waarschijnlijk beter AES kunt gebruiken dan Blowfish.
Blowfish sucks. Er is een klasse zwakke sleutels waarmee Blowfish vrij eenvoudig te kraken is.

De beste keuze voor encryptie is op dit moment AES (Rijndael). AES-192 en AES-256 zijn zelfs goedgekeurd door de NSA voor het encrypten van documenten met classificatie 'top secret'.

[Grr... Ward was me net voor. Had ik maar geen koffie moeten gaan maken. ;-) ]
>> Grr... Ward was me net voor. Had ik maar geen koffie moeten gaan maken. ;-)

Haha, naja, jullie zijn het in ieder geval met elkaar eens ;-)

Geen Blowfish dus. Thanks!!
De enige fout die je kan maken is denken dat versleutelde data voor altijd veilig zal zijn. Het is alleen een heel stuk veiliger, vergelijkbaar met data in een kluis. Een kluis krijg je alleen met veel moeite open of stuk. Of een fiets die aan de ketting ligt, die neem je ook veel minder makkelijk mee dan een fiets met alleen fietsslot, tenzij je een haakse slijper bij je hebt:
http://www.eteknix.com/expert-says-nsa-have-backdoors-built-into-intel-and-amd-processors

Maar als je op Linux zit kun je daar weer minder last van hebben, met dank aan Snowden:
http://www.linux-magazine.com/Online/News/Linus-Says-No-Backdoor-in-Linux

Een half jaartje geleden heb ik de pro's en cons van algoritmes (oa. Rijndael en Blowfish) vergeleken, en ik koos toen voor Rijndael. En ik zou dat nu weer doen, ondanks de NSA.
Ja, pas na een edit idd. Toch blijkt uit het tweede artikel dat Snowden toch reden gaf tot zorg. En zelfs als je het allemaal denkt te hebben dichtgetimmerd met encryptie, dan blijken er altijd weer andere manieren om een systeem te hacken: https://spritesmods.com/?art=hddhack
Ofwel, een apparaat is nooit 100% veilig.

Reageren