ERROR 2006 (HY000) at line xxxx MySQL server has gone away
Door
Onbekende gebruiker
op 26-08-2020 16:03
gewijzigd op 26-08-2020 16:04
2.487 views
Dag,
Ik probeer een database backup (+/- 800MB) terug te zetten, maar krijg steeds de foutmelding ERROR 2006 (HY000) at line xxxx MySQL server has gone away.
Het backup-bestand is gemaakt met phpMyAdmin SQL Dump versie 4.8.3, met als database server 10.3.22-MariaDB.
Nu probeer ik het bestand in te laten lezen op 10.3.23-MariaDB, via de CLI client tool
mysql -u root -p databasenaam --max_allowed_packet=2GB < backup.sql
Gebruik van de CLI-opties --force, --wait en --reconnect maken geen verschil.
Heeft iemand een idee waar ik nog zou kunnen kijken?
So, in short, what you should try to do is locate and edit the my.cnf file your server is currently using. In the [mysqld] section alter the max_allowed_packet settings to something like
[mysqld]
max_allowed_packet=32M
Don't forget to restart the server after altering the configuration.
Maar je hoeft dit toch niet op de server aan te passen om deze switch met een tijdelijk aangepaste waarde voor een import te gebruiken? Waar zou deze anders goed voor zijn?
De documentatie laat verder wel een beetje in het midden of shorthands zoals 32M en 2GB ook echt in een command line operatie gebruikt kunnen worden. Je zou het eens met 33554432 (32MB) of 67108864 (64MB) kunnen proberen. Het maximum is ook 1GB, dus mogelijk wordt weer teruggeschakeld naar de default (16MB voor mysql) wanneer je een hogere waarde opgeeft.
Je zou ook een naar diskruimte kunnen kijken, is er genoeg vrije ruimte? En eventueel ook hoe groot je logs zijn, dat was mogelijk ook een oorzaak volgens dit artikel.
En zorg dus inderdaad dat je dit onder het [mysql[color=#ff0000]d[/color]] kopje doet indien de import via een shell verloopt.
?
Onbekende gebruiker
26-08-2020 19:22
gewijzigd op 26-08-2020 19:22
Het is gelukt!
Het was inderdaad de max_allowed_packet instelling, en op de een of andere manier pakte de MariaDB de CLI-parameter niet.
Ook in de configfile (/etc/mysql/my.cgf) pakte MariaDB de instelling niet.
Gelukkig werkte deze nog wel: