Dat heb ik gevonden in een javascriptje wat in de footer van mijn thema hoort:
<script type="text/javascript">
//<![CDATA
jQuery(document).ready(function($) {
$('a').each(function() {
var a = new RegExp('/' + window.location.host + '/');
if (!a.test(this.href)) {
$(this).click(function(event) {
event.preventDefault();
event.stopPropagation();
window.open(this.href, '_blank');
});
}
});
});
//]]>
</script>Nu werkt het scriptje fantastisch, alleen maak ik regelmatig gebruik van 'Lity' (https://sorgalla.com/lity/) om externe afbeeldingen of YouTube filmpjes in een lightbox te tonen. Als ik het scriptje gebruik, werkt de lightbox niet meer en openen de afbeeldingen/filmpjes óók in een nieuw venster.
Ik heb ook een aantal WP-plugins geprobeerd die hetzelfde doen, dan werkt de lightbox wel normaal, maar wordt er daarnaast ook nog een tab geopend. Ik kan voor beide opties (script of plug-in) niet uitgevonden krijgen hoe ik een uitzondering kan maken voor de lightbox, dus hoop ik dat hier iemand wellicht een oplossing heeft!
Bij één van de plug-ins die ik heb geprobeerd kun je overigens uitzonderingen benoemen, maar dat werkt dan weer via JS regular expression en ik heb écht geen kaas gegeten van javascript..
Bij voorbaat dank!