Kabinet wil boetes hostingproviders voor niet verwijderen content openbaren

Toegevoegd door - Ariën -, 1 maand geleden

Kabinet wil boetes hostingproviders voor niet verwijderen content openbarenHet kabinet wil dat boetes voor hostingproviders, die terroristische content of misbruikmateriaal niet snel genoeg verwijderen, openbaar worden gemaakt. De Autoriteit online Terroristisch en Kinderpornografisch Materiaal (ATKM) zou deze informatie op haar website publiceren. Dit moet ervoor zorgen dat hostingbedrijven transparanter worden en beter hun verantwoordelijkheid nemen.

De ATKM kan hostingbedrijven en communicatiediensten boetes opleggen als zij zich niet houden aan de verwijderingstermijnen: één uur voor terroristische content en maximaal twaalf uur voor misbruikmateriaal. De boetes zijn afhankelijk van de omzet en kunnen bij herhaling oplopen tot tien procent van de bedrijfsinkomsten. In sommige gevallen kan de ATKM een kortere verwijderingstermijn opleggen, zoals één uur voor misbruikmateriaal.

Het kabinet heeft hiervoor twee concept-besluiten gepresenteerd, waarin staat dat de boetes openbaar gemaakt worden om een afschrikkende werking te hebben. De ATKM-site wordt als logische plek genoemd voor deze publicaties. Hostingproviders kunnen in beroep gaan tegen de openbaarmaking, wat in het verleden vaak gebeurde. Tot 24 maart kunnen burgers via Internetconsultatie.nl reageren op de voorstellen.

Bron: Security.nl
Afbeelding: Flaticon

Gerelateerde nieuwsberichten

02/04/2021 XS4ALL stopt met webhosting
13/11/2015 Like PHPhulp en win een tablet!
28/10/2015 13 miljoen wachtwoorden gehackt van gratis webhost

 

Er zijn geen reacties op 'Kabinet wil boetes hostingproviders voor niet verwijderen content openbaren'

Om te reageren heb je een account nodig en je moet ingelogd zijn.

Labels

PHP nieuws opties

 
 

Om de gebruiksvriendelijkheid van onze website en diensten te optimaliseren maken wij gebruik van cookies. Deze cookies gebruiken wij voor functionaliteiten, analytische gegevens en marketing doeleinden. U vindt meer informatie in onze privacy statement.