Ik wil dat bezoekers bb-code kunnen gebruiken in een tekstvak zoals: url of [link]url[/link]. Hoe kan ik dit vertalen naar gewone html dat hij een plaatje laat zien.
Script lib en basis php kennis.
Ik heb al rondgeneust op internet en in de script libary. Maar dan krijg je een script, ik wil het zelf snappen. Ik weet dat je iets kan doen met
eregi_replace maar kan hierover op deze site niet veel over vinden, en op andere websites ook niet. Kan iemand het kort uitleggen?
op php.net al eens gekeken?
G00GLE
Voorbeeld bij url:

<?php
// html voor img maken
$img = eregi_replace('\[/?img\]', 'url');
$html = '<img src="'.$img.'">';
?>
Ik heb gezocht op google, ik heb ook al gekeken op php.net, maar das engels en als je het niet snapt is het dan extra moeilijk. Ik wil me niet direct profileren als noob, ook al ben ik dat wel, maar kan er niet iets over geschreven worden door iemand?
* kuch - kuch *

edit:
zie mijn post van 23:23
Dit heb ik uit een script gehaald voor het parsen van UBB. Dit ziet er weer totaal anders uit.

<?php

$img = preg_replace("/[img](.*?)\[\/img\]/si", "<img src=\"\\1\" border=\"0\">",$img);

echo $img;

?>

Ik snap dat van Jan, maar dit dan weer niet:S
@Jan Koehoorn: Ik zie bij jouw eregi-voorbeeld maar twee argumenten? (3 verseist).
Ik durfde het niet te zeggen maar ik vond het ook al vreemd. Mij is geleerd dat je nooit argumenten weg mag laten, maar altijd het vereiste aantal komma's plaatsen.

Reageren