Hoe kan ik een nieuwe mySQL table via PHP maken? Mijn code is als volgt:

mysql_connect('localhost','root','');
mysql_create_db('TestDB1');
$inp = 'CREATE TABLE DB1TEST ('
. 'naam VARCHAR(50) NOT NULL,'
. 'email VARCHAR(100) NOT NULL);';
$wrk = mysql_query($dbs);

Helaas kent mijn XAMPP Apache de functie 'mysql_create_db' (nog) niet. Als ik die functie oversla, krijgt de functie 'mysql_query' de resultaat 'FALSE'.
Bij een nog te maken tabel krijg ik voor de functie 'mysql_select_db' het volgende boodschap "Unknown database 'db1test'". Nadat ik de functie 'mysql_query' ZONDER de functie 'mysql_select_db' probeerde om een nieuwe tabel aan te kunnen maken, krijg ik het volgende boodschap 'No database selected'.
Edit
Ik neem al mijn posts terug :) Ik las jouw eerste bericht helemaal verkeerd!
Probeer Ton zijn functie.
Beste Willem-Jan,

Sorry, ik wist toen niet, dat ik EERST een nieuwe database moet maken om een nieuwe tabel in die database te kunnen maken. Laat mij graag weten, hoe ik EERST een nieuwe database kan maken, en daarna een nieuwe table in die database.

In mijn XAMPP apache (Windows versie 1.5.1 met PHP versie 5.1.1) is twee functies 'mysql_create_db' en 'mysql_createdb' helaas onbekend, want ik krijg daardoor het boodschap 'Fatal error: Call to undefined function mysql_create_db()'. Ik ben een nieuweling voor mySQL.
Ik denk dat de mysql lib nog niet geinstalleerd is, test je lokaal?
Ja inderdaad gebruik ik mijn lokale XAMPP apache server. Hoe kan ik de mysql lib installeren, nadat ik complete (d.i. PHP, mysql, etc.) XAMPP apache server geïnstalleerd heb?
Hmm je zou toch zeggen dat het dan moet werken.

In php.ini (rond lijn 589), staat daar een ; voor php_mysql.dll? (Die hoort daar niet)
En in de map php. Staat daat het bestand php_mysql.dll?

Edit
Mocht iemand een ander idee hebben, mag ook! Want ik gok ook maar dat hier de fout ligt.
In mijn beide bestanden 'C:/Program Files/xampp/apache/bin/php.ini' en 'C:/Program Files/xampp/php/php.ini' staat GEEN teken ';' voor de regel 'extension=php_mysql.dll'.
welke vesie van php/mysql gebruik je

<? phpinfo(); ?. in een php bestand om het op te vragn
welke vesie van php/mysql gebruik je

<? phpinfo(); ?> in een php bestand om het op te vragn
dat maakt dnek niet uit hoor anders zou phpmyadmin ook niet op andere php versie's werken dus als je wel via phpymadmin table's kan invoeren zou je het ook zelf moeten kunnen doen doormiddels van een php bestand:)

GR. mebus!

Reageren