Voor een nieuw te starten bedrijf in Zoetermeer, ben ik op zoek naar een ervaren PHP developer. Het bedrijf zal starten vanaf 1 september en zich specialiseren in websites bouwen, onderhouden en verbeteren, vanuit een uniek concept.
Aangezien het een startend bedrijf is, zal in eerste instantie alles op de juiste en doordachte manier moeten worden ingericht. Kennis van het inrichten van nieuwe servers met Linux, PHP, Apacha, MySQL en dergelijke is dan ook een noodzaak. Applicaties ontwikkelen voor meerdere websites vanuit een template vorm, maar ook klantspecifieke applicaties om interne informatie via het internet te ontsluiten moeten eerder gedaan zijn.
Het liefst bied ik je een dienstverband aan, zodat wij samen met een reeds in dienst zijnde ervaren webdesigner gezamenlijk aan de fundamenten van een jong en dynamisch bedrijf kunnen bouwen, waar het internet voor klanten een nieuwe betekenis zal krijgen.
Offtopic: Waarom beperk je jezelf tot MySQL? De nieuwste versie is al wel een heel stuk completer dan bv. de versies 3 en 4, maar het is nog steeds geen volwaardige DBMS. Met PostgreSQL kun je een veiliger systeem neerzetten die beter vergelijkbaar is met bv. Oracle of DB2. Tevens kun jij je dan als bedrijf een stuk beter onderscheiden van de vele andere PHP/MySQL-software bedrijven. Dat is echt 13 in een dozijn.
Ik raad je dan alleen wel aan om een ervaren DBA in dienst te nemen. Al dan niet part-time. Daar heb je vaak meer aan dan aan een ervaren PHP-programmeur. Maar dat ligt ook aan de systemen die je gaat maken. Is er sprake van een complexe business-layer of juist een complexe data-layer.
Kennis van het inrichten van nieuwe servers met Linux, PHP, Apacha, MySQL en dergelijke is dan ook een noodzaak.
Frank, misschien vertel jij nu precies net wat ze in de sollicitatiegesprekken van de programmeurs wilden horen ;)
Ik ben het er overigens wel mee eens, maar dat is niks nieuws.
Wat ik dan zelf weer apart vind is dat er om een programmeur wordt gevraagd die ook nog eens servers kan inrichten. Nu kunnen de meeste PHP programmeurs wel een servertje opzetten, maar ik vind het heel bijzonder dat de programmeur dit ook moet kunnen. Maar, wel leuk voor de programmeur, denk ik.
@PHPerik: Ik ben het volkomen met je eens. Het is inderdaad erg vreemd dat er een programmeur wordt gezocht die een server kan inrichten, databases kan opzetten, etc. Dit zijn totaal verschillende werkterreinen, niet vergelijkbaar.
Tevens zijn er tegenstrijdige belangen die niet (goed) te verenigen zijn in 1 persoon. Een programmeur vindt het wel handig om vanuit zijn code direct met de database te praten, een DBA zal dit soort praktijken met bruut geweld de kop in drukken. Een Java/PHP/.Net-applicatie mag alleen met de database-API kletsen en nooit rechtstreeks met de database. Veiligheid van de database gaat voor alles!
Voor het inrichten van een server gelden soortgelijke problemen.
Zorg er voor dat je specialisten in dienst hebt voor het belangrijkste onderdeel van jouw bedrijf. Overige specialisten huur je in wanneer je deze nodig hebt. Hiermee kun jij je veel beter onderscheiden dan met een manusje-van-alles. Meer opdrachten, hogere tarieven en sneller groeien van jouw bedrijf. Wat wil je nog meer?
Het probleem is dat een dergelijke professionele aanpak ook een andere doelgroep en dus marketing behoeft, en dat kan en wil niet iedereen. Dus op zich is het ook niet geheel onbegrijpelijk als dit de 14e in het dozijn wordt met uiteraard een aantal speerpunten. Jouw aanpak, Frank, richt zich op een andere doelgroep. Ik ben heel blij dat je het weer eens noemt, ik hoop dat alle nepbedrijfjes eens gaan zien wat (web)development is. Daarmee doel ik niet op topicstarter, don't worry ;)
Maar, ik ben wel van mening dat ook zwaardere applicaties niet per se een hele hoop stored procedures behoeven en ook behoorlijk goed via een mooie PHP class i.c.m. een goed databasesysteem kunnen lopen.
edit: om misverstanden te voorkomen, 'een goed databasesysteem' is dus niet MySQL. En met een PHP class bedoel ik een strak geprogrammeerde class of library met goede foutafhandeling, en dergelijke. Kortom: dus niet wat je op de Nederlandse PHP sites tegenkomt.
Blijkbaar heb ik de interesse gewekt bij 2 mensen die te zien aan het aantal post goed denken hoe het in elkaar moet zitten.
Nu moet ik toegeven dat jullie een aantal zaken noemen waar aan is gedacht, maar om nou alles hier alvast in te zetten.
Verder is voor een startend bedrijf zoals ik dat doe, een must om een goede developer te hebben, en die servers, die worden wel door andere mensen ingericht, maar ik vind wel dat ook de PHP developer moet weten wat er wel en niet geinstalleerd staat en wat er dus wel en niet kan.
Maar wellicht dat jullie 2 geinteresseerd zijn om dit dan ook op de juiste manier te komen doen, of posten jullie er liever alleen over ?
Dat is iets te ver ....
Maar voor degene die dus NIET bij een 14e in een dozijn wil werken, hierbij nogmaals het aanbod om te reageren en met dezelfde passie en denkvermogen als de posters hiervoor voor een nieuw bedrijf te komen werken.
Persoonlijk denk ik dat hier in deze (PHP) community niemand echt de 14e persoon in het dozijn is of wil zijn of daarvoor ambitie/passie heeft maar zeker wel allemaal een drive en passie voor programmeren.
Nu wil het dat een flink aantal van de bezoekers nog beneden de 18 jaar is en nog studerende dus die groep vindt het onderwerp wel interessant om over te debateren en discusieren maar zal niet leiden tot een geschikte kandidaat.
Daarbij zitten jullie gevestigd in Zoetermeer dus dat brengt ook al beperkingen met zich mee wanneer de standplaats ook daadwerkelijk Zoetermeer is.
Hopelijk heb je wat aan deze feedback en ik wens je een 'gouden' toekomst met je werk en je nieuwe bedrijf !!
Dus mijn aanname is goed dat de standplaats Zoetermeer is?
Ik denk een beetje geduld hebben en wellicht meldt zich iemand die dan in de regio van Zoetermeer woonachtig is en ook die richting op wil die je voor schetst !!
Voor de meelezers die geinteresseerd zijn niet bang zijn en gewoon jezelf voorstellen en wellicht vind je de baan van je leven ^_^