je kunt er ook een functie van maken:
<?php
Function Inkorten($string, $tekens)
{
$aantal = strlen($string);
if($aantal > $tekens)
{
$string = substr("$string", 0, $tekens);
$string = "$string...";
}
echo $string;
}
?>
en dan tekst die je wilt inkorten:
<?php
$naam = theunforgivenwarrior;
Inkorten($naam,"7");
// dit toont: theunfo...
?>
Wederom een heel mooie oplossing van Jan, en een perfect voornbeeld waaruit maar weer eens blijkt dat er meer mogelijk is met SQL dan alleen maar gegevens uitlezen en wegschrijven.
en ook scherp opgemerkt met de inconsequentie..
Misschien leuke dingen om in de tutorials te gooien in verschillende delen Jan, je hebt zo vaak van die mooie SQL oplossingen dat ik er graag meer van zou lezen.
[edit]
@Christophe
Denk om de naam van je Topic he, graag een duidelijke naam, dat werkt veel prettiger ;)
[/edit]
?
Onbekende gebruiker
04-09-2006 22:29
Komt er dan niet overal een ... achter (dus ook achter kleinere)?
Misschien leuke dingen om in de tutorials te gooien in verschillende delen Jan, je hebt zo vaak van die mooie SQL oplossingen dat ik er graag meer van zou lezen.
Robert, leuk dat je dat zegt. Ik heb al eens zitten broeden op een tutorial met 'handige queries'. Als er meer verzoeken voor komen, wil ik er zeker wel eens tijd in steken.
Dan weet ik al een goede Poll voor volgende keer Jan ;) Ik weet zeker dat er meer zullen volgen (desnoods maak ik een topic ervoor..
Ik vind het altijd leuk om te zien dat er zoveel mogelijkheden zijn voor hetzelfde resultaat, al vind ik in dit soort gevallen een MySQL oplossing mooier, omdat het gewoon qua scripting het kortst is. En je haalt het ook nog eens op de juiste manier op uit de database, zonder daarna er weer allerlei bewerkingen op los te laten. :)