io php'ers

Ik breek al enkele weken mijn hoofd over een php-script. Ik krijg het maar niet aan de praat. Kleine uitleg:

Bij het aanmelden op mijn site krijg je een originiele link. Deze link moet je doorgeven aan andere mensen. Wanneer deze op jouw link klikken, krijg jij 1 punt bij, en worden ze ondergeschikt aan jouw. Zo verdien jij per 5 punten dat die ondergeschikte persoon verdient, ook 1 punt.

Helaas lukt het mij maar niet om dit te verwezenlijken. Enige tips, scripts, suggesties om mij te helpen? Alvast bedankt ;)
Vertel wat je al gedaan hebt
Wat welk lukt
Wat niet lukt
Laat zien wat je tot nu toe hebt
wel, ik weet wel al hoe je de punten er kunt aan toevoegen. Wat eigenlijk niet weet, en heb, is het creëren van een random link, die dan nog es gekoppeld is aan een profiel.

je zou het systeem eigenlijk een soort "link-uitwisselingssysteem" kunnen noemen.hoe meer mensen op jouw link klikken, hoe meer punten je verdiend
voor de random link, <? echo md5(rand()); ?>
die stop je dan in de database, met een gebruikers id, en een veld erbij waarin je aangeeft of de link al gebruikt is of niet.
Een random link maken is niet moeilijk. Je zou kunnen denken aan een md5-string te maken en deze als 'key' in je link mee geven. Het koppellen aan je profielen is dan een stukje van een taart: een extra kolom in de tabel en daar zet je de md5-string in...

<?php
// MD5-voorbeeld:
$url = "http://www.website.invalid/link.php?key="; // Standaard URL
$random = rand(9999, 9999999); // Random getal
$key = md5($random); // Getal in MD5 zetten

// Stel nu die e-mail samen. Geef in die e-mail een hyperlink:
$mailBody = "Blabla";
$mailBody .= $url.$key;

mail(MAIL TO,SUBJECT,$mailBody,HEADER);
?>

Elwin
heh, bedankt jongens ;)
Dit is exact wat ik zoek!

Nog 1 klein vraagje, weet iemand hoe je die persoon iedere dag, of ieder uur automatisch 10 punten kan geven? Dit is mijn laatste vraag, dan zal ik hierna ophouden met zagen ;)
Dat kan je doen met behulp van een cronjob.

Elwin
cron :P
en dan een php scriptje laten uitvoeren
:s cron klinkt mij niet bekend in de oren. Mss omdat ik van België ben of zo, maar kan iemand een voorbeelscriptje zenden?
Meer informatie over cronjobs kan je vinden op deze website.

Elwin
bedankt mannen :p

Reageren