Hallo !

Hier ben ik weer met een vraagje over mijn website :-) !
Omdat de oude versie niet echt meer 'dat' was, ben ik opnieuw begonnen op mijn eigenste 'blog-platformpje', OpenTrivia ;-p .
De vraag is nu wat jullie er van vinden. Is het duidelijk leesbaar, goed kleurgebruik, ... (you know the drill).
Ook zou ik willen weten of de Google AdSense reclame stoort :-) ? Anders maak ik hem wat kleiner.

Link: www.thomasponet.be

Dank bij voorbaat,
Ponzi
Oei? Niet valid, dat is vreemd. Gisteren nog wel :-s . Direct eens een kijkje nemen.

Bedankt voor het bekijken. De knoppen is inderdaad zo de bedoeling. Waarom geen li? Omdat het niet nodig was :-) . Ben trouwens volop bezig met Ajax te leren ;-) . Bedankt voor de tip.
Waarom geen li? Omdat het niet nodig was :-)

Het is nooit nodig, maar wel netjes en makkelijk editable (maar het werkt zo, dus boeie).

Je zegt in je Doctype dat je pagina HTML is, maar daarna doe je absoluut niets met XML (een redelijk groot onderdeel van het XHTML gebeuren :)).

Als je dit als doctype en html open neemt komt het goed (moet je wel ff uri's aanpassen =p):

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
	"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en">
Wat is juist het verschil, want met XML ben ik een complete N00b ;-p ?
Het verschil tussen XHTML en HTML?
XHTML is zo opgebouwd als een XML document en kan ook precies zo gelezen en gevalideerd worden. Dat betekent o.a. het volgende:
* Alle tags lowercase
* Alle attributen lowercase
* Alles geurlencode en ge htmlspecialcharsd (nooit spaties in urls, nooit losse '&' ergens)
* Elke tag wordt afgesloten! Ook <img> en <meta> etc, en wel als volgt, als er geen eindtag is: <img />, <meta />, etc
* Alleen attributen die in de w3c XHTML standaard zijn opgenomen zijn toegestaan
* Sommige attributen zijn verplicht (zie http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd voor het officiele vergelijkingsschema)

En nog een hoop meer :) Als je je pagina eerst door Tidy HTML haalt (automatisch) en daarna door de HTML validator van w3c wordt alles duidelijk.

Het is handig om XHTML te gebruiken als doctype, ipv HTML, omdat XHTML geen speelruimte heeft. Absoluut geen. Dit is fijn omdat elke browser er dan hetzelfde mee omgaat (nog niet helemaal het geval :(). Als je XHTML klopt moet je alleen nog je CSS 100% valideren en je hebt een mooie site ;) Maar css is beetje proberen enzo, dat is echt niet te doen met 900 verschillende browsers.

Gebruik iig het volledige xhtml doctype + html open tag (EN een <meta /> met encoding erin!! EN een <?xml?> opening!!)

Zie http://www.jouwmoeder.nl/ voor hoe het precies moet. Alles erin, niets te veel niets te weinig.


[edit]de xml open tag hoeft er trouwens niet in. Weet niet of het iets toevoegt. Als je website hebt met php short open tags aan is het nog es klote ook, want je kan het niet gewoon direct typen :S Dan moet je het echo-en in php. bah short open tags bah[/edit]
Ok, bedankt voor de verhelderende uitleg ;-) ! Maar ik heb al alles XHTML :-) . En die doctype staat ook bovenaan, daarmee kon (kan) ik eigenlijk niet echt volgen. Maargoed.

Met die CSS heb je gelijk, hoewel het bij deze website nog meevalt. Ik heb geen enkele work-around moeten toepassen. Enkel mijn css is niet helemaal valid, maar ik zoek er nog een oplossing voor !

Bedankt.

[edit]Jij bent dus ook rudie :-) !
Wil de grapjas die mij constant mailtjes zit te sturen wel eens ophouden aub :-) ?!

Verder is alle commentaar nog welkom...
Van je site reacties:
Maar ik ben het niet helemaal eens met je mening over het niet valid zijn van mijn HTML.

Lol het is niet zo dat ik je niet leuk vind of je site, maar w3c zegt het gewoon :) Je kan het er niet mee eens of oneens zijn... Het is gewoon geen valid XHTML. Dat zie ik zelfs met mijn blote oog =p
Ook Tidy HTML zegt het:

line 133 column 83 - Warning: <img> proprietary attribute value "absmiddle"

align="absmiddle"
is niks... Zie w3c :)


Of een website html valid is, is niet boeiend, als het maar op elke browser fatsoenlijk werkt :) En netjes.
Dat doet ie
Haha :-) . Ik had helemaal niet het gevoel dat je mij of mijn site niet leuk vind, ik reageerde gewoon eventjes erop. Geen verdere bijbedoeling ;-) .

Ergens heb je wel gelijk: als hij maar in elke browser werkt. Wat ook het geval is :-) !
Oproep, oproep !

Zojuist heb ik een PDA-versie gemaakt van mijn weblog. Zelf heb ik één PDA onder mijn beschikking, een Windows Mobile versie. Zouden anderen misschien zo goed willen zijn om een kijkje te nemen met hun PDA/Smartphone :-) ?

Hij bepaalt zelf of je een PDA bent of niet ;-) .

Link: www.thomasponet.be.

PS: Andere commentaren over de gewone versie zijn ook altijd welkom !

Reageren