Ik ben nieuw met designen. Ben dus nog niet zo goed. Heb een aantal tuts gevolgd. Dit is mijn eerste design die ik helemaal vanuit mijzelf heb gemaakt. Tips/Verbeteringen zijn welkom! Wat vinden jullie van de font en de grootte ervan?( COCON FF Regular)
(P.S hij is dus niet gecodeerd ik bak helaas niks van Css en Html :( )
Heb heel wat slechtere eerste schermontwerpen gezien, maar misschien heb je wat aan de volgende punten:
- Naar mijn mening veel te veel effecten.
- Titel in de header is niet goed leesbaar, lijkt me beter om deze niet transparant te maken.
- Jammer om te zien dat de groene blokken aan de rechterkant de uitgerekte versie is van een blok aan de linkerkant. Dit is te zien aan de afronding die uitgerekt is.
- De standaard border kleur die je gebruikt hebt (ff0000) past totaal niet binnen het ontwerp. Een donkerblauwe kleur zou beter staan lijkt me.
- Maak een keuze tussen een horizontaal of verticaal menu, niet beide in één ontwerp stoppen.
- De menu items van het verticale menu zou ik net als bij de twee onderstaande blokken links uitlijnen.
- Dat bijna alles transparant is maakt het bijna onmogelijk om dit goed om te zetten naar een dynamisch schermontwerp, laat staan valide code. Al helemaal voor iemand die geen ervaring met xhtml en css heeft lijkt het me geen aanrader.
- Zie niet in wat het lees meer icoontje betekend en wat het toevoegt.
- Behalve bij de menu's vind ik de tekst / kopjes te groot, hierdoor lijkt het schermontwerp dikkig en log.
- Render de dynamische tekst niet smooth, dit doen browsers ook niet wanneer je het omzet naar een website.
- Het lijkt me logischer om eerst het kopje weer te geven en pas vervolgens de datum die misschien beter kleiner op een aparte plek weergegeven kan worden.
- Het gebruikte font voor de dynamische tekstvakken is niet binnen de website te gebruiken aangezien deze niet op iedere pc geïnstalleerd is.
Paar opmerkingen van mijn kant, kijk maar wat je ermee doet. ;)
# Gebruik de ruimte! Je site is erg smal, het mag breder...
# Lijn de teksten mooi uit, niet centreren zoals bij de maintekst.
# Misschien kun je in de header de titel wat kleiner maken, een leuke logotje erbij maken zodat van de afbeelding nog iets meer te zien valt. Gebruik trouwens een helderderdere :) afbeelding!
# De kopjes etc. mogen iets minder lomp, als je snapt wat ik bedoel.
# Algemeen: Probeer alles ietsje netter af te werken. De teksten kun je beter ook wat kleiner/dunner maken...