Hallo allemaal,

Ik probeer in Plesk 8.2.0 een cronjob in te stellen. Ik heb dat nog nooit eerder gedaan, dus het was even uitproberen.

Nu had ik alles ingevuld, en bij command dit neer gezet:
/usr/bin/php -q /home/httpd/vhosts/domein.ext/httpdocs/dbbackup.php

Als ik de pagina handmatig bezoek dan werkt het prima. Ik krijg een e-mail met als bijlage een back-up van mijn database.
Maar via de crontab krijg ik een mail die zegt:
Could not open input file: /home/httpd/vhosts/domein.ext/httpdocs/dbbackup.php

Ik heb alleen geen idee wat ik fout doe. =(
Ik ben een ware n00b op het gebied van crons, dus ik hoop dat jullie mij kunnen helpen :)

Mvg,
Tom
het ljikt erop dat hij de file niet kan vinden
Tom schreef op 23.05.2009 22:00

Als ik de pagina handmatig bezoek dan werkt het prima.


Het bestand staat toch echt op die locatie.
En dat weet plesk ook, want plesk staat waarschijnlijk in een andere map dan wel niet op een andere server.
Wat moet ik dan in die commandline zetten?

(Zoals ik al zei: ik heb er geen verstand van, en wat er nu staat letterlijk van een website gekopieerd.)
Ja ik ken je situatie niet goed, maar je zou het natuurlijk na kunnen vragen bij je hostingprovider. Waar staat plesk en hoe is zijn pad ten op zichte van de httpdocs root.
Heb even op de site van mijn hostingprovider gekeken, en ik heb de fout ontdekt.

Voor Plesk 7 geldt:
/usr/bin/php -q /home/httpd/vhosts/domein.ext/httpdocs/dbbackup.php

Voor Plesk 8 geldt:
/usr/bin/php -q /home/www/vhosts/domein.ext/httpdocs/dbbackup.php

Daar zat dus de fout..

Dan heb ik nog wel een vraagje:
Wat doe de '-q' achter /usr/bin/php ?
dat is maar wat de hostingprovider er van maakt, al zetten ze: /usr/bin/ditsidephpmap/home dat maakt niet uit. Waarschijnlijk iets voor hun zelf om te onthouden of zo.
yorick17 schreef op 23.05.2009 22:28
dat is maar wat de hostingprovider er van maakt, al zetten ze: /usr/bin/ditsidephpmap/home dat maakt niet uit. Waarschijnlijk iets voor hun zelf om te onthouden of zo.

Nee, zo werkt linux. De bestanden zitten in de dir van de gebruiker httpd of gebruiker www. Wat jij nu zegt is onzin.

php.net
CLI is started up in quiet mode by default, though the -q and --no-header switches are kept for compatibility so that you can use older CGI scripts.

[php]command%20line[/php].
Oke bedankt Karl ;)

Heb nu alles getest, en het werkt allemaal goed nu!

bedankt all ;)
Karl schreef op 23.05.2009 22:36
[quote='yorick17 schreef op 23.05.2009 22:28']dat is maar wat de hostingprovider er van maakt, al zetten ze: /usr/bin/ditsidephpmap/home dat maakt niet uit. Waarschijnlijk iets voor hun zelf om te onthouden of zo.

Nee, zo werkt linux. De bestanden zitten in de dir van de gebruiker httpd of gebruiker www. Wat jij nu zegt is onzin.[/quote]
Is wel degelijk een instelling van de hostingprovider, de standaard lokatie vanuit Plesk 8+ is namelijk /var/www/vhosts... En een homedirectory staat meestal wel in /home, maar een directory in /home is niet per definitie een homedirectory.

@Tom: kijk eens bij de cron instellingen van je domein, je hebt hier ergens een optie om een e-mailadres in te vullen waarheen de output van je cron gestuurd wordt. Op deze manier kun je de exacte fout makkelijker achterhalen. Zodra je merkt dat de cron loopt kun je het volgende toevoegen achter je cron commando: > /dev/null 2>&1

Op deze manier heb je geen output, en dus ook geen e-mail meer.

Reageren