Even voortbordurend op de reacties bij 'Lancering nieuwe versie PHPhulp bekend' maar een topic geopend. Dit is mijn reactie op de laatste paar posts, ze zijn gequote dus daarvoor hoeft niet worden teruggegrepen naar dat nieuwsbericht.

Jonathan schreef op 06.01.2010 14:47
Denken jullie dat een ratingsysteem zoals op Tweakers hier werkt? Ik denk het zeker niet. Op Tweakers lopen bijna alleen maar professionals rond. Mensen reageren vaak enkel als ze wat inhoudelijks te zeggen hebben. Het ratingsysteem is daar mooi omdat er erg veel gebruikers zijn en er content is die gerate kan worden.

Hier is (gok ik) de helft van de topics gestart door een beginner met een simpele vraag. Qua posts gok ik dat zo'n 20% misschien interessant is. Als we dan met een ratingsysteem gaan werken zouden er misschien 100 goede PHPhulpers zijn die altijd te zien zijn, maar meer niet.

Wat m.i. wél een enorme verbetering zou zijn, is dat bezoekers aan kunnen geven of een post 'het antwoord' was, een beetje zoals op Yahoo Answers (als ik mij niet vergis). Als dit qua weergave duidelijk zichtbaar is (andere achtergrondkleur bijvoorbeeld) is het voor anderen makkelijk om de goede posts er tussenuit te pikken.

Natuurlijk verschillen deze twee systemen niet zo veel, maar ik denk dat ze beide op andere soorten contact gericht zijn. Een echt ratingsysteem is goed toepasbaar wanneer er niet naar een to-the-point oplossing gezocht wordt (als in een forumtopic) maar meer wanneer er een leuke en inhoudsvolle discussie gehouden wordt (als onder een nieuwspost, op Tweakers). Een optie om aan te geven of een bepaalde post een goed antwoord op je vraag was is ideaal voor op een forum en een wat positievere benadering dan de eerste methode.
@Jonathan
Ik denk inderdaad dat dat kan werken en dan vooral op reacties als "google it" die dan 3 keer onder elkaar door verschillende users worden gegeven. Misschien als deze reacties ook niet in de postcount meetellen dat dit al redelijk helpt dit te voorkomen. Helemaal voorkomen kan je het niet, maar eigenlijk zit er nu aan dat soort reacties geen straf/ nadeel, waardoor ze te gemakkelijk worden gegeven.

Ook bij de nieuwsberichten worden de reacties gerate, en dat werkt ook prima. Ze zijn default niet zichtbaar voor bezoekers, tenminste niet de inhoud van het bericht, wel dat er een bericht is, maar met account kan je ze evt wel weer zien, dat is in te stellen. Het voordeel is dan dat er geen bonus is als ze gewoon maar een berichtje posten. Misschien kan ook iets als een "score" bij reacties (met name bij scripts/ reviews handig) worden ingevoerd, helemaal niet zinnig is -2, niet zinnig -1, ok 0, goed +1, zeer goed +2. Ook hierop kan je + dan wel minpunten verdienen, bij teveel minpunten (zegge -50 ofzo) kan je geen reacties meer plaatsen bij tutorials/ scripts, of dat je reacties by default al niet meer zichtbaar zijn. Dit helpt vooral het geven van onzinnige reacties ontmoedigen, maar dat is ook de bedoeling van het systeem.

Een post die "het antwoord was" is op zich een heel leuk idee, maar soms zijn er meerdere posts die gezamelijk het antwoord vormen. Geen probleem op zich, maar dat maakt het niet eenvoudig om "een antwoord als het antwoord aan te geven". Ik zal dit doorbrieven aan Bas (als die het niet al heeft gelezen) via de mail.

Topics meteen sluiten lijkt me geen goed plan, wat wel kan is de gebruiker een berichtje sturen dat zijn topic niet in het lijstje wordt getoond, en dat bij aanpassingen van het topic dit wel weer wordt getoond. Het loont dan om een goede topicstart te schrijven, omdat je dan meteen zichtbaar blijft.

Duidelijjke faqs enzo lijkt me wel slim, maar daar is wel over nagedacht (heb ik ergens gehoort eerder, zal het nog eens navragen) maar een goede zoekfunctie en misschien een "related" systeem bij verschillende topics met eenzelfde (soort) onderwerp.

Pepijn schreef op 06.01.2010 16:18

Maar hoe moet ik dan aan de 500 posts komen op de nieuwe phphulp zonder beginner vragen te kunnen beantwoorden?

@Pepijn
Ik denk dat we de beginners wel hun vragen moeten laten stellen, maar het zoeken gewoon beter/ gemakkelijker moeten maken. Dat scheelt al heel veel, ook voor anderen om te verwijzen naar een bepaald topic voor de oplossing.
Hebben jullie mensen nog nooit een Antilliaan gezien? Je spreekt wat af, telt daar een uur bovenop, en dat is de afspraak. Bas is een soort.. Pro-Antilliaan. Daar tel je een maand erbij, met elke week.

verwarrend...
Wel grappig:P
Karl schreef op 18.01.2010 09:00
[quote='Alex schreef op 18.01.2010 08:58']'t is vandaag de 19e, en ik zie nog niks! ):
ik ben wel benieuwd was Bas in petto heeft!

Anders lees je even heel snel dit topic door...
Altijd wel handig voor je überhaupt iets post, topics doorlezen.[/quote]

Update 05/01/2010
Wegens het nog niet volledig te hebben kunnen testen wordt de lancering tijdelijk uitgesteld. Nieuwe lanceer datum is 19 januari 2010. Beta testers kunnen zich nu aanmelden via het contact formulier.
Ja klopt.. Maar het is vandaag nog maar de 18e hoor:)
:D, en echt niet doorhebben he. 2 posten lager brengen ze hem al op de hoogte en dan nog steeds niet door hebben. VANDAAG is het 'MAANDAG 18 JANUARI 2010'
Sorry hoor, ik zag het niet!
Alex schreef op 18.01.2010 09:58
[quote='Karl schreef op 18.01.2010 09:00'][quote='Alex schreef op 18.01.2010 08:58']'t is vandaag de 19e, en ik zie nog niks! ):
ik ben wel benieuwd was Bas in petto heeft!

Anders lees je even heel snel dit topic door...
Altijd wel handig voor je überhaupt iets post, topics doorlezen.[/quote]

Update 05/01/2010
Wegens het nog niet volledig te hebben kunnen testen wordt de lancering tijdelijk uitgesteld. Nieuwe lanceer datum is 19 januari 2010. Beta testers kunnen zich nu aanmelden via het contact formulier.
[/quote]
Dude, het staat gewoon een aantal keer boven die post van jou:
PHP Newbie schreef op 18.01.2010 00:26

[quote='Bas Kreleger schreef op 15.01.2010 21:49']
Hij komt er echt aan hoor! ;-) Duurt niet lang meer.. [color=red]Beta versie gaat rond de 18e online![/color] Misschien duurt het nog iets langer, maar het moet nu wel in één keer goed.. Met iets langer bedoel ik geen weken.


Als we dat even vertalen krijgen we:

Bas Kreleger schreef op 15.01.2010 21:49

Hij komt er echt ooit aan hoor! ;-) Duurt vast niet lang meer.. Beta versie gaat niet voor de 18e online! Waarschijnlijk duurt het nog iets langer, maar het moet nu wel in één keer goed.. Met iets langer bedoel ik geen weken maar maanden.
[/quote]
En dat staat dus ook in dat nieuwsbericht waarvan je quote.
Zeker als je er al drie keer op gewezen wordt dat het anders is zou je het wel moeten gezien hebben.
Alex schreef op 18.01.2010 10:09
Sorry hoor, ik zag het niet!

Dat bedoel ik dus met lezen. Niet zien, maar lezen. Lees wat er staat.
@Karl

O rly?

@Alex

No problem

@mr `backtick`

Zo goed dude?
Zou iedereen kunnen stoppen met kankeren? Ik krijg er een depressie van. Grapjes maken mag, maar mensen keihard benaderen niet. Vind ik een beetje gay. Als je daar zin in hebt ga dan op hyves krabbelen, of bel elkaars ouders op.
wesley schreef op 18.01.2010 11:20
,,, of bel elkaars ouders op.

Die is erg leuk. ;-)

Reageren