Even voortbordurend op de reacties bij 'Lancering nieuwe versie PHPhulp bekend' maar een topic geopend. Dit is mijn reactie op de laatste paar posts, ze zijn gequote dus daarvoor hoeft niet worden teruggegrepen naar dat nieuwsbericht.

Jonathan schreef op 06.01.2010 14:47
Denken jullie dat een ratingsysteem zoals op Tweakers hier werkt? Ik denk het zeker niet. Op Tweakers lopen bijna alleen maar professionals rond. Mensen reageren vaak enkel als ze wat inhoudelijks te zeggen hebben. Het ratingsysteem is daar mooi omdat er erg veel gebruikers zijn en er content is die gerate kan worden.

Hier is (gok ik) de helft van de topics gestart door een beginner met een simpele vraag. Qua posts gok ik dat zo'n 20% misschien interessant is. Als we dan met een ratingsysteem gaan werken zouden er misschien 100 goede PHPhulpers zijn die altijd te zien zijn, maar meer niet.

Wat m.i. wél een enorme verbetering zou zijn, is dat bezoekers aan kunnen geven of een post 'het antwoord' was, een beetje zoals op Yahoo Answers (als ik mij niet vergis). Als dit qua weergave duidelijk zichtbaar is (andere achtergrondkleur bijvoorbeeld) is het voor anderen makkelijk om de goede posts er tussenuit te pikken.

Natuurlijk verschillen deze twee systemen niet zo veel, maar ik denk dat ze beide op andere soorten contact gericht zijn. Een echt ratingsysteem is goed toepasbaar wanneer er niet naar een to-the-point oplossing gezocht wordt (als in een forumtopic) maar meer wanneer er een leuke en inhoudsvolle discussie gehouden wordt (als onder een nieuwspost, op Tweakers). Een optie om aan te geven of een bepaalde post een goed antwoord op je vraag was is ideaal voor op een forum en een wat positievere benadering dan de eerste methode.
@Jonathan
Ik denk inderdaad dat dat kan werken en dan vooral op reacties als "google it" die dan 3 keer onder elkaar door verschillende users worden gegeven. Misschien als deze reacties ook niet in de postcount meetellen dat dit al redelijk helpt dit te voorkomen. Helemaal voorkomen kan je het niet, maar eigenlijk zit er nu aan dat soort reacties geen straf/ nadeel, waardoor ze te gemakkelijk worden gegeven.

Ook bij de nieuwsberichten worden de reacties gerate, en dat werkt ook prima. Ze zijn default niet zichtbaar voor bezoekers, tenminste niet de inhoud van het bericht, wel dat er een bericht is, maar met account kan je ze evt wel weer zien, dat is in te stellen. Het voordeel is dan dat er geen bonus is als ze gewoon maar een berichtje posten. Misschien kan ook iets als een "score" bij reacties (met name bij scripts/ reviews handig) worden ingevoerd, helemaal niet zinnig is -2, niet zinnig -1, ok 0, goed +1, zeer goed +2. Ook hierop kan je + dan wel minpunten verdienen, bij teveel minpunten (zegge -50 ofzo) kan je geen reacties meer plaatsen bij tutorials/ scripts, of dat je reacties by default al niet meer zichtbaar zijn. Dit helpt vooral het geven van onzinnige reacties ontmoedigen, maar dat is ook de bedoeling van het systeem.

Een post die "het antwoord was" is op zich een heel leuk idee, maar soms zijn er meerdere posts die gezamelijk het antwoord vormen. Geen probleem op zich, maar dat maakt het niet eenvoudig om "een antwoord als het antwoord aan te geven". Ik zal dit doorbrieven aan Bas (als die het niet al heeft gelezen) via de mail.

Topics meteen sluiten lijkt me geen goed plan, wat wel kan is de gebruiker een berichtje sturen dat zijn topic niet in het lijstje wordt getoond, en dat bij aanpassingen van het topic dit wel weer wordt getoond. Het loont dan om een goede topicstart te schrijven, omdat je dan meteen zichtbaar blijft.

Duidelijjke faqs enzo lijkt me wel slim, maar daar is wel over nagedacht (heb ik ergens gehoort eerder, zal het nog eens navragen) maar een goede zoekfunctie en misschien een "related" systeem bij verschillende topics met eenzelfde (soort) onderwerp.

Pepijn schreef op 06.01.2010 16:18

Maar hoe moet ik dan aan de 500 posts komen op de nieuwe phphulp zonder beginner vragen te kunnen beantwoorden?

@Pepijn
Ik denk dat we de beginners wel hun vragen moeten laten stellen, maar het zoeken gewoon beter/ gemakkelijker moeten maken. Dat scheelt al heel veel, ook voor anderen om te verwijzen naar een bepaald topic voor de oplossing.
@karl,
Die twee opties zijn er altijd,
Of er gebeurt ooit iets,,
Of er gebeurt nooit iets,

Of je krijgt ooit iets,
Of je krijft nooit iets.

dat is in php iets als
<?php
function KarlsStelling(boolean $a) {
if ($a == true || $a == false) {
return true;
}
return false;
}
?>
@Nico
Dat is een beetje een vreemde constructie, namelijk:
$a is altijd true of false, maar je returned altijd true, omdat die voorwaarde altijd waar is.
Dat is dus hetzelfde als wat Karl stelde.

Karl schreef op 18.01.2010 22:24
Er zijn twee opties:
- Of er komt ooit een nieuwe phphulp (of gedeeltelijk).
- Of er komt nooit een nieuwe phphulp.


Of het komt ooit ($newPHPHulp = true)
Of het komt nooit ($newPHPHulp = false);

//EDIT

I'm just translating it into our own geekie language
@Karl
De layout is vervelend, als ik mijn browser maximaliseer heb ik 2/5 beeld en 3/5 wit. Dit vind ik wel een goed punt om te verbeteren.

edit:
YEEEHAAAW ik zie net dat dit men 7de post is!!!!!!(lulz)

edit 2:
lol das 0.00381263617 posts per dag XD nieuw record denk ik.
nico schreef op 18.01.2010 23:12
Dat is dus hetzelfde als wat Karl stelde.

[quote='Karl schreef op 18.01.2010 22:24']Er zijn twee opties:
- Of er komt ooit een nieuwe phphulp (of gedeeltelijk).
- Of er komt nooit een nieuwe phphulp.


Of het komt ooit ($newPHPHulp = true)
Of het komt nooit ($newPHPHulp = false);
[/quote]
Ja, dus als je een functie zou maken zou dat zoiets zijn
<?php
function KarlsStelling ( $a )
{
    return (bool) $a;
}
?


Het is dus wel of niet. Als het niet is, dan is het gewoon niet en niet weer wel omdat het niet is.
Ook kan je in php niet afdwingen dat het argument een bool moet zijn, je kunt alleen klasse en array's afdwingen. Dus heb ik het zo opgelost.
Nu kan je van alles verwachten, maar of je het krijgt... Want wat beschouwt php nou als true en wat als false? Hier dus ook, je kunt van alles verwachten, maar wel of het een of het ander.

remie schreef op 18.01.2010 23:19
@Karl
De layout is vervelend, als ik mijn browser maximaliseer heb ik 2/5 beeld en 3/5 wit. Dit vind ik wel een goed punt om te verbeteren.

Nou,. de site werkt in ieder geval wel.
Maar Karl,
Jou stelling levert altijd de waarheid op.
Tenzij je nu gaat zeggen dat het twee aparte stellingen zijn.

En ik weet dat php sucks @ typehinting, maar ik dacht,, dat het wel duidelijk was.

//EDIT
Jou stelling is ($newPHPHulp == true || $newPHPHulp == false) {
//Karls Stelling blijkt waar te zijn,,
}
@Karl
ik denk meer iets aan

<?php
function basKlaar()
{
     return rand(0,5000) == 5;
}
?>
@remie,,
ik dacht meer aan:
<?php
function basKlaar($pinksterenDatum, $eersteKerstDagDatum) {
return ($pinksterenDatum == $eersteKerstDagDatum);
}
?>

Sorry Bas!! =(
@nico het is toch al pasen en pinksteren op één dag valt:P
nico schreef op 18.01.2010 23:26
Maar Karl,
Jou stelling levert altijd de waarheid op.
Tenzij je nu gaat zeggen dat het twee aparte stellingen zijn.

En ik weet dat php sucks @ typehinting, maar ik dacht,, dat het wel duidelijk was.

Mijn stelling levert weliswaar de waarheid op, maar daar draait ie niet om vind ik. Ik vind dat hij uit twee mogelijkheden altijd één antwoord geeft. Dus a of b, 1 of 0, true of false.
Of dat nou waar is zal wel. Murphy's wet zal ook altijd de waarheid opleveren, maar daar gaat het er om dat als er iets verkeerd kan worden uitgevoerd dat dat dan ook wel een keer door iemand gedaan zal worden. Dat is altijd waar, maar het gaat dus om die ene keer.

Je typehinting idee vind ik wel duidelijk, maar ik vind die melding van php kut, vooral als je er niet op bedacht bent. Dus vermijd ik die situatie altijd.

Reageren