Even voortbordurend op de reacties bij 'Lancering nieuwe versie PHPhulp bekend' maar een topic geopend. Dit is mijn reactie op de laatste paar posts, ze zijn gequote dus daarvoor hoeft niet worden teruggegrepen naar dat nieuwsbericht.

Jonathan schreef op 06.01.2010 14:47
Denken jullie dat een ratingsysteem zoals op Tweakers hier werkt? Ik denk het zeker niet. Op Tweakers lopen bijna alleen maar professionals rond. Mensen reageren vaak enkel als ze wat inhoudelijks te zeggen hebben. Het ratingsysteem is daar mooi omdat er erg veel gebruikers zijn en er content is die gerate kan worden.

Hier is (gok ik) de helft van de topics gestart door een beginner met een simpele vraag. Qua posts gok ik dat zo'n 20% misschien interessant is. Als we dan met een ratingsysteem gaan werken zouden er misschien 100 goede PHPhulpers zijn die altijd te zien zijn, maar meer niet.

Wat m.i. wél een enorme verbetering zou zijn, is dat bezoekers aan kunnen geven of een post 'het antwoord' was, een beetje zoals op Yahoo Answers (als ik mij niet vergis). Als dit qua weergave duidelijk zichtbaar is (andere achtergrondkleur bijvoorbeeld) is het voor anderen makkelijk om de goede posts er tussenuit te pikken.

Natuurlijk verschillen deze twee systemen niet zo veel, maar ik denk dat ze beide op andere soorten contact gericht zijn. Een echt ratingsysteem is goed toepasbaar wanneer er niet naar een to-the-point oplossing gezocht wordt (als in een forumtopic) maar meer wanneer er een leuke en inhoudsvolle discussie gehouden wordt (als onder een nieuwspost, op Tweakers). Een optie om aan te geven of een bepaalde post een goed antwoord op je vraag was is ideaal voor op een forum en een wat positievere benadering dan de eerste methode.
@Jonathan
Ik denk inderdaad dat dat kan werken en dan vooral op reacties als "google it" die dan 3 keer onder elkaar door verschillende users worden gegeven. Misschien als deze reacties ook niet in de postcount meetellen dat dit al redelijk helpt dit te voorkomen. Helemaal voorkomen kan je het niet, maar eigenlijk zit er nu aan dat soort reacties geen straf/ nadeel, waardoor ze te gemakkelijk worden gegeven.

Ook bij de nieuwsberichten worden de reacties gerate, en dat werkt ook prima. Ze zijn default niet zichtbaar voor bezoekers, tenminste niet de inhoud van het bericht, wel dat er een bericht is, maar met account kan je ze evt wel weer zien, dat is in te stellen. Het voordeel is dan dat er geen bonus is als ze gewoon maar een berichtje posten. Misschien kan ook iets als een "score" bij reacties (met name bij scripts/ reviews handig) worden ingevoerd, helemaal niet zinnig is -2, niet zinnig -1, ok 0, goed +1, zeer goed +2. Ook hierop kan je + dan wel minpunten verdienen, bij teveel minpunten (zegge -50 ofzo) kan je geen reacties meer plaatsen bij tutorials/ scripts, of dat je reacties by default al niet meer zichtbaar zijn. Dit helpt vooral het geven van onzinnige reacties ontmoedigen, maar dat is ook de bedoeling van het systeem.

Een post die "het antwoord was" is op zich een heel leuk idee, maar soms zijn er meerdere posts die gezamelijk het antwoord vormen. Geen probleem op zich, maar dat maakt het niet eenvoudig om "een antwoord als het antwoord aan te geven". Ik zal dit doorbrieven aan Bas (als die het niet al heeft gelezen) via de mail.

Topics meteen sluiten lijkt me geen goed plan, wat wel kan is de gebruiker een berichtje sturen dat zijn topic niet in het lijstje wordt getoond, en dat bij aanpassingen van het topic dit wel weer wordt getoond. Het loont dan om een goede topicstart te schrijven, omdat je dan meteen zichtbaar blijft.

Duidelijjke faqs enzo lijkt me wel slim, maar daar is wel over nagedacht (heb ik ergens gehoort eerder, zal het nog eens navragen) maar een goede zoekfunctie en misschien een "related" systeem bij verschillende topics met eenzelfde (soort) onderwerp.

Pepijn schreef op 06.01.2010 16:18

Maar hoe moet ik dan aan de 500 posts komen op de nieuwe phphulp zonder beginner vragen te kunnen beantwoorden?

@Pepijn
Ik denk dat we de beginners wel hun vragen moeten laten stellen, maar het zoeken gewoon beter/ gemakkelijker moeten maken. Dat scheelt al heel veel, ook voor anderen om te verwijzen naar een bepaald topic voor de oplossing.
hé, laat ik eens effe de nieuwe versie checken! huh.....
Tommy schreef op 20.01.2010 16:56
... verhaal over andere community ...
Ik wens je veel succes, maar ik hoop wel dat jij niet degene bent die de teksten gaat schrijven. Het is dat de reactie onder jouw bericht een inhoudelijke reactie was, anders had ik nooit geweten waar jouw bericht over ging. Na vier of vijf regels was je mij al kwijt.

Verder snap ik er geen hol van dat:
a) iedereen (lees: veel mensen) het hier zo slecht heeft;
b) iedereen een andere, betere, mooiere, nieuwere community gaat zoeken, én;
c) iedereen elke keer weer hier terugkomt.

Tegen beter weten in? IJdele hoop? Wat is het? Waarom komen deze mensen elke keer terug om te klagen? Is dat een hobby? Zoek dan werk op de helpdesk van Dell... dan verdien je er nog iets mee!
Karl schreef op 20.01.2010 16:41

Weetje wat zo ontzettend onzinnig is?
Dat mensen miepen van 'hij is er niet', 'hij is er niet', achterelkaar. Allemaal post. Iedereen hier had wel kunnen voorspellen dat het uitgesteld zou worden. Dat is ook meerdere malen gedaan.
Ook is het zo'n onzin dat mensen zeggen 'Nouw, Bas kan er wel mee ophouden.' Of 'zo behandel je community niet.'
Nouw, en, hij is zijn site, als hij het wilt vernieuwen dat doet ie dat maar lekker. En als dat dan niet zo loopt als geplant, dan is dat pech.
Maar jij doet er niks aan. Ik vind het haast kinderlijk gedrag, zoals een kind doet, die een snoep je wilt. Mekkeren, zaniken, zeuren.
Als het je hier niet bevalt, dan rot je maar op. Meer keuzes heb je niet.
En als je lol wilt, dan koop je een webcam en ga je webcamseks hebben ofzo. Maar niet zo kinderachtig gedragen.



Dit vind ik echt grappig:D Karl ik heb respect voor de dingen die jij neerzet Ik zit gewoon te lachen hiersow:P

Tegelijkertijd ben ik het eens met tommy, En ik denk dat ik hem ga helpen.. :$ Want als dit nu zo een paar weken door gaat? Dan wordt het zo'n rotsite dat wil je niet weten.. Eigenlijk begint het er al aardig op te lijken. Het is waar dat wij allemaal de oorzaak er van zijn. Maar ik geef de meeste mensen hier toch gelijk.( Die meeste mensen zijn ook mensen die hier nog niet zo lang zijn dus voor de eerste keer horen dat er een nieuwe phphulp komt.) De andere mensen die hier al wat langer mee draaien weten dat als bas wat beloofd dat het niet altijd zo gaat zoals hij beloofd. Die houden zich dus stil en wachten tot hij komt, maar niet met zoveel verlangen als de 'newbees' omdat het alleen maar mee kan vallen.

Toch komen wij hier elke keer weer terug. Waarom? Ik weet het niet, misschien toch sfeer?

Ik weet niet wat ik precies van bas denken moet. Hij heeft misschien zijn belangrijke redenen waardoor het uitstellen werd. Wel vind ik het slap van hem dat hij nu nog steeds na 2 dagen niet heeft gereageerd. Hij is oud en wijs genoeg neem ik aan dat hij wel even dat 1e minuutje op het forum kan komen. Volwassen mensen zijn niet bang om kritiek te krijgen, bas wel?

Ik snap zeker ook de reactie van karl en die andere mensen waarvan ik nu even de naam niet van weet:$

Laten we elkaar gewoon verdragen en niet meer zo kinderachtig zijn. Ook al ben je 13 of 14 of 15 de wat jongere generatie (Waar ik zelf ook bij hoor) je kunt je eigen toch wel een beetje gedragen? Als vriendjes en vriendinnetjes zeggen, jij gedraagt je eigen zo volwassen.. ooeeeehh.. Dan zwel je toch op van trots? Laat de oudere generatie dan ook trots op ons de jongere generatie zijn:D

Karl:

Jij zegt nu dat we een webcam moeten kopen en aan webcam sex moeten gaan doen. Maar vind je dat zelf ook niet erg kinderachtig om dit te zeggen? Ik snap dat jij je ergert aan deze shit maar tja stap over naar de hulp van tommy en zijn maatjes:P

Ik hoop dat het hier allemaal nog goedkomt binnen niet al te lange tijd (Ik vrees van niet), want dan ben ik weer terug. Wat moeten de php noobs wel niet denken die dit topic helemaal lezen? Owja dan wil je zeker ook weten wat ik ben.. Ja ik ben ook een noob ja daar kom ik voor uit! Wat ik er over denk? Lees die aantal regels hierboven maar:D


dan ga ik iets met mijn leven doen.
Heb wel wat beters te doen,dan mensen op willekeurige manier afkatten.
Begin maar vast met aftellen, doe ik ook.

heb wel gemerkt dat je als je php wilt leren, dat je dan vooral niet hier moet komen, want dan word elke wens om te leren weg gepraat door mensen die op ELK foutje, of die er is of niet, gaan hameren.

hopelijk word die volgende versie ook wat (nieuweling-)vriendelijker.


Ow ja? Voor dat ik hier kwam kreeg ik les op school. Wat is SQL injection? Wat ik fouten afhandeling? dat doe je toch gewoon met or die? etc..

Ja ik ben NOG positief over dit forum, Het is waar ze kraken je tot de grond toe af.. En ik heb in 3 a 4 maanden toch zoveel geleerd dat ik dat wil slikken en eigenlijk geef ik er niet om ook. Tja ik kan er dus tegen, Jij niet? Njaa dan toch niet.. Dan open je toch geen nieuwe topics meer? Jij hebt beschikking over je eigen toetsenbord en muis. Jouw feestje.



yeah anarchy!
Ik heb een mail ontvangen en de layout gezien.
Het logo is hetzelfde en het is niet wat ik had verwacht, ook niet 'kickass' maar wel strak en goed naar mijn mening.
Ik vind het niets
vooral deze opleiding :S
Erg stom
screen zag er prima uit. Mooi rustig
Lekker basic, dat wel. Had aan de ene kant toch wat meer verwacht, maar misschien is dit wel het beste :-).
Muahaha Bas, kickass! De openbare community zal écht kickass zijn omdat alle autoriteiten zullen worden ontkend en er dus niemand bestaat zoals jij die in zijn eentje alles kan beheren!
@Tommy: ben eens benieuwd wat ervan terrecht komt! Persoonlijk denk ik dat je niet veel succes zult boeken, maar je weet nooit natuurlijk.

Reageren