Even voortbordurend op de reacties bij 'Lancering nieuwe versie PHPhulp bekend' maar een topic geopend. Dit is mijn reactie op de laatste paar posts, ze zijn gequote dus daarvoor hoeft niet worden teruggegrepen naar dat nieuwsbericht.

Jonathan schreef op 06.01.2010 14:47
Denken jullie dat een ratingsysteem zoals op Tweakers hier werkt? Ik denk het zeker niet. Op Tweakers lopen bijna alleen maar professionals rond. Mensen reageren vaak enkel als ze wat inhoudelijks te zeggen hebben. Het ratingsysteem is daar mooi omdat er erg veel gebruikers zijn en er content is die gerate kan worden.

Hier is (gok ik) de helft van de topics gestart door een beginner met een simpele vraag. Qua posts gok ik dat zo'n 20% misschien interessant is. Als we dan met een ratingsysteem gaan werken zouden er misschien 100 goede PHPhulpers zijn die altijd te zien zijn, maar meer niet.

Wat m.i. wél een enorme verbetering zou zijn, is dat bezoekers aan kunnen geven of een post 'het antwoord' was, een beetje zoals op Yahoo Answers (als ik mij niet vergis). Als dit qua weergave duidelijk zichtbaar is (andere achtergrondkleur bijvoorbeeld) is het voor anderen makkelijk om de goede posts er tussenuit te pikken.

Natuurlijk verschillen deze twee systemen niet zo veel, maar ik denk dat ze beide op andere soorten contact gericht zijn. Een echt ratingsysteem is goed toepasbaar wanneer er niet naar een to-the-point oplossing gezocht wordt (als in een forumtopic) maar meer wanneer er een leuke en inhoudsvolle discussie gehouden wordt (als onder een nieuwspost, op Tweakers). Een optie om aan te geven of een bepaalde post een goed antwoord op je vraag was is ideaal voor op een forum en een wat positievere benadering dan de eerste methode.
@Jonathan
Ik denk inderdaad dat dat kan werken en dan vooral op reacties als "google it" die dan 3 keer onder elkaar door verschillende users worden gegeven. Misschien als deze reacties ook niet in de postcount meetellen dat dit al redelijk helpt dit te voorkomen. Helemaal voorkomen kan je het niet, maar eigenlijk zit er nu aan dat soort reacties geen straf/ nadeel, waardoor ze te gemakkelijk worden gegeven.

Ook bij de nieuwsberichten worden de reacties gerate, en dat werkt ook prima. Ze zijn default niet zichtbaar voor bezoekers, tenminste niet de inhoud van het bericht, wel dat er een bericht is, maar met account kan je ze evt wel weer zien, dat is in te stellen. Het voordeel is dan dat er geen bonus is als ze gewoon maar een berichtje posten. Misschien kan ook iets als een "score" bij reacties (met name bij scripts/ reviews handig) worden ingevoerd, helemaal niet zinnig is -2, niet zinnig -1, ok 0, goed +1, zeer goed +2. Ook hierop kan je + dan wel minpunten verdienen, bij teveel minpunten (zegge -50 ofzo) kan je geen reacties meer plaatsen bij tutorials/ scripts, of dat je reacties by default al niet meer zichtbaar zijn. Dit helpt vooral het geven van onzinnige reacties ontmoedigen, maar dat is ook de bedoeling van het systeem.

Een post die "het antwoord was" is op zich een heel leuk idee, maar soms zijn er meerdere posts die gezamelijk het antwoord vormen. Geen probleem op zich, maar dat maakt het niet eenvoudig om "een antwoord als het antwoord aan te geven". Ik zal dit doorbrieven aan Bas (als die het niet al heeft gelezen) via de mail.

Topics meteen sluiten lijkt me geen goed plan, wat wel kan is de gebruiker een berichtje sturen dat zijn topic niet in het lijstje wordt getoond, en dat bij aanpassingen van het topic dit wel weer wordt getoond. Het loont dan om een goede topicstart te schrijven, omdat je dan meteen zichtbaar blijft.

Duidelijjke faqs enzo lijkt me wel slim, maar daar is wel over nagedacht (heb ik ergens gehoort eerder, zal het nog eens navragen) maar een goede zoekfunctie en misschien een "related" systeem bij verschillende topics met eenzelfde (soort) onderwerp.

Pepijn schreef op 06.01.2010 16:18

Maar hoe moet ik dan aan de 500 posts komen op de nieuwe phphulp zonder beginner vragen te kunnen beantwoorden?

@Pepijn
Ik denk dat we de beginners wel hun vragen moeten laten stellen, maar het zoeken gewoon beter/ gemakkelijker moeten maken. Dat scheelt al heel veel, ook voor anderen om te verwijzen naar een bepaald topic voor de oplossing.
en nu allemaal opkankeren xD <= met opkankeren bedoel ik niet het k woord
jawel. kanker. kanker is een woord als je kanker verwerkt in kanker woorden, zoals opkankeren kanker op, gekanker, zegt, bedoel je wel kanker.
Volgens mij heb jij zelf die ziekte hoor.. Maar dan wel in een erge vorm..

Ik wordt jouw wel heeel erg zat.

@ivo

idd daar sta ik helemaal achter!
Ivo schreef op 02.02.2010 15:45
http://www.kankerverziektjetaal.nl/

Kap alsjeblieft met het gebruik van dat woord en jongens, doe eens volwassen.


Correct !, en nu weer ontopic people?
Met grote droefenis laat ik u weten dat Richelle na een zware en oneerlijke strijd vandaag 21 november om 13.45 is overleden..


HIEPERDEPIEP! HOERAAA

Als kanker een lastig woord voor je is, jammer dan. Ik gebruik het dagelijks. Zeer regelmatig. Als ik kanker zeg, krijg je het niet hoor. Aanstellers.
Ok wesley even een vraag: "Wie probeer je te imponeren?"

Verder snap ik niet geheel waar de nieuwe versie blijft maar ja, ik ga er maar niet over zeuren dat Bas moet opschieten want dan ben ik nummer 100000.
Wow. Jij bent egt erg bezig goser niet normaal.

Wie stemt er met mij mee dat hij gebanned moet worden?

- ikzelf
- Mr. Ark
Pfff sorry hoor hoe oud zijn jullie hier ?
Als kanker een lastig woord voor je is, jammer dan. Ik gebruik het dagelijks. Zeer regelmatig. Als ik kanker zeg, krijg je het niet hoor. Aanstellers.


Kanker is inderdaad een lastig woord voor mij.

Laten we nu eens een situatie nemen. Jij krijgt plotseling te horen dat je kanker krijgt. De volgende dag ben je op straat en hoor je allemaal kanker dit, kanker dat. Hoe zou het voor jouw voelen als je dat moet aanhoren, dit is dus nog maar een kleine issue want er zijn nog ergere dingen die je tegen een persoon kan zeggen met kanker.

A.U.B verplaatst je eens in een ander.

Niels schreef op 02.02.2010 15:51


Wie stemt er met mij mee dat hij gebanned moet worden?

- ikzelf


Daar voeg ik mij daar dan maar aan toe. vindt dit wel een beetje over de schreef gaan.

Reageren