Ik ben onlangs op dit forum terecht gekomen en ben blij hier bruikbare informatie te vinden die ik zeker nodig ga hebben.
Zeer binnenkort wil ik het Zend certificaat gaan halen voor PHP . Nu is mijn vraag;
Hoe kan ik dat het beste doen?
De prijzen die op de Zend site staan staan mij een beetje tegen, dus ik haal de te leren stof liever uit boeken en schaf daarna het exam voucher aan op de zend.org site.
Mijn kennis van PHP is minimaal dus ik ga praktisch vanaf het begin beginnen.
Graag zou ik horen van mensen hier, die hier ervaring mee hebben, welke boeken en/of online stof/trainingen zij hebben gebruikt, of zij een exam training guide van zend hebben gebruikt om zich voor te bereiden op het examen, en hoe lang ( in uren) het ze heeft gekost om de stof te kennen waarna zij succesvol het examen gehaald hebben.
ik heb gewoon veel tutorials gelezen en ze zelf proberen te maken
ik ben neit zo'n hele grote ster maar ik ken de basis wel redelijk
?
Onbekende gebruiker
18-11-2010 21:06
Als je die ZEND zooi wilt halen zul je echt wel maximale kennis moeten hebben. Daarvoor zijn die examens ook, om aan te geven dat je een pro bent op het gebied van php.
Ze zijn echt niet simpel, zelfs ervaren PHP-ers maken soms nog fouten (want ze vragen echt kut vragen).
Ik heb zelf het boek om me voor te bereiden op deze toets. Vergis je niet in de vragen, er zitten een flink aantal theorie vragen bij die je normaal gesproken niet gebruikt tijdens het programmeren. De oefentoetsen zijn makkelijk te betalen, ik ga die binnenkort zelf (eindelijk!) doen. Ook het certificaat zelf ga ik halen.
Vergis je niet, je zegt dat je minimale kennis hebt. Er zijn genoeg professionele programmeurs die het certificaat niet halen, laat staan beginners. Zelf ben ik bijvoorbeeld nu 2,5 jaar professioneel bezig met PHP (4 jaar in totaal). Dus als je wilt weten hoeveel uur je eraan moet zitten om de toets te halen, reken zelf maar uit.. (~52*32 uur + ~78*40 uur ? 4784 uur, en dat is enkel op werk.. Ik zit in totaal denk ik boven de 10.000 uur)
Overigens staat een zeer goed boek met vragen en antwoorden die je op de toets kan verwachten op de site van Zend zelf, en die kan je gratis downloaden.
Is hetzelfde boek als dat ze verkopen, en met een beetje klikwerk kwam ik op een gratis download link.
Ik denk wel dat dit een oudere versie is, maar alle kennis is meegenomen.
Ik zal even kijken of ik hem weer kan oprakelen.
Ik ben overigens zelf van plan om hem in de zomer vakantie te gaan halen, wil eerst alle boeken enzo nog goed doorlezen, maar ik twijfel er sterk aan of ik het wel ga halen, maar met studeren kan je ver komen ;)
En het grote nadeel vind ik dat er ook vragen komen over het Zend Framework (als ik het goed heb) en daar ben ik nog zeker geen expert in.
?
Onbekende gebruiker
19-11-2010 10:26
gewijzigd op 19-11-2010 10:27
Nico Kaag op 19/11/2010 10:20:41
(...)
En het grote nadeel vind ik dat er ook vragen komen over het Zend Framework (als ik het goed heb) en daar ben ik nog zeker geen expert in.
Het boek is een leuk naslagwerk waarin het meeste staat dat ze vragen.
Begin met een oefen examen (die zijn in bundels goedkoper dan per stuk) dan zie je waar je staat.
En ga leren (ook de punten die je in het oefen examen wel goed hebt)
Pas als je alles goed hebt een examen plannen en gaan.
Mijn beleving was dat het echte examen wat moeilijker was dan het oefen examen.
Nico Kaag op 19/11/2010 10:20:41
En het grote nadeel vind ik dat er ook vragen komen over het Zend Framework (als ik het goed heb) en daar ben ik nog zeker geen expert in.
Oke, chill, scheelt al een hele hoop ;)
Iemand die het toevallig al heeft gehaald, en nog bepaalde boeken als aanrader heeft, of andere dingen die ons zouden kunnen helpen?
Oke, chill, scheelt al een hele hoop ;)
Iemand die het toevallig al heeft gehaald, en nog bepaalde boeken als aanrader heeft, of andere dingen die ons zouden kunnen helpen?
Dat wordt toch net in dit topic genoemd?
?
Onbekende gebruiker
19-11-2010 10:38
Wat is nou überhaupt de toegevoegde waarde van dat papiertje?
Ik ben ongeveer 10 minuten bezig geweest met het typen van mijn reactie (nog even koffie halen en dergelijken).
Maar ik wil eigenlijk vooral informatie van mensen die de test al gedaan hebben, zoals jou dus =þ
En zitten er echt zoveel spel- en typefouten in het examen?
[size=xsmall]Toevoeging op 19/11/2010 10:42:16:[/size]
@Karl,
Net zoveel als alle andere papiertjes, leuk om te hebben, uit m'n hoofd is hij 149 euro waard ofzo, of 125 euro, 1 van de 2.
Het is te vergelijken met de certificaten die zoekmachine bureaus bij google en yahoo kunnen halen.
Is voornamelijk een leuk pronk stukje, en je sponsort de ontwikkeling van PHP een beetje ;)