Hallo ik was nieuwsgierig naar welke programmeer talen jullie op dit moment kunnen en welke jullie nu leren.
Ik zelf kan PHP, (MySQL als je dat een taal noemt), HTML, CSS
En ik leer mezelf nu JavaScript, en jQuery. Dit doe ik door YouTube kijken en daarna zelf aan klooien
Ikzelf ben bekend met HTML5, CSS3, PHP (+OOP), MySQL(i), JS, jQuery, Bash (Linux) en een klein beetje Python.
Zo'n 12 jaar geleden ben ik begonnen met HTML4 + de basis voor CSS. Daarna ben ik uit interesse PHP gaan leren, en daarna kwam Javascript erbij en jQuery.
Ik ben ook bekend met: HTML5, CSS3, PHP(+OOP), SQL, JS, jQuery. Hier zullen de meeste van deze website sowieso wel bekend mee zijn.
Daarnaast ken ik de meest gebruikte commands in Linux en Windows wel. AngularJS en Node kan ik het een en ander van maar wil ik nog wel wat meer ervaring mee krijgen.
Graag zou ik wat meer JAVA willen leren; bijvoorbeeld voor het schrijven van android applicaties.
Ik beheers de 'talen' (x)HTML(5), CSS2/3, JavaScript (en jQuery) en PHP.
De laatste weken/maanden bezig geweest met het echt goed gebruiken van JavaScript, waar dit eerst meer bijzaak was. Daarnaast ook ervaring op gedaan met NodeJS, wat ik de komende jaren wel zie gaan groeien.
Later dit jaar wil ik mij nog verder gaan verdiepen in Java, aangezien dit op mijn werk ook goed van pas zal komen.
Waar het jaren terug begon als hoppy waarbij ik diverse websites/applicaties gebouwd heb voor mijn omgeving is het inmiddels mijn baan geworden. In tussentijd ook verschillende opdrachten gedaan voor kleine bedrijfjes.
Alle programeer kennis opgedaan door middel van zelfstudie.
Ooit begonnen met 2 jaar lang puur HTML en CSS. Daarna langzaam PHP en JS gaan leren. Toen heb ik besloten elk jaar een taal te leren die totaal anders is dan talen die ik al begrijp. Daar komen Ruby (100% object georienteerd), Haskell (functionele taal), Common Lisp/Racket (compleet functioneel) en C/C# (strict type) vandaan. Van sommige van die talen ken ik meer dan andere, maar het belangrijkste is wat ik heb geleerd qua denkwijze van deze vreemde talen. Het helpt je telkens weer om dingen handiger op te lossen in bijv. PHP.
Tegenwoordig ben ik bij PHP blijven hangen, mede omdat ik veel voor Symfony doe en vanwege mijn werk. Nu ben ik meer bezig met de code architectuur, Domain Driven Development (CQRS, Event Sourcing, etc), Behaviour Driven Development (Behat) en dat soort onzin :)