Misschien ga ik binnenkort een website voor iemand maken (een informeel projectje wat even tussendoor komt). Nu heb ik daar ongeveer anderhalve maand de tijd voor. Er is nog helemaal niks aanwezig, geen server, geen bestaande website ... en geen plan. Kortom, nada ... noppes. Alles moet van scratch af aan worden gebouwd.

Ik zoek nu dus een oplossing waarmee ik in anderhalve maand een reguliere website (geen webshop) uit de grond kan stampen ... van plan tot oplevering. Wat is de 'way to go' volgens jullie? Geheel zelf gaan programmeren lijkt me geen optie, omdat ik verwacht dat dat veel te veel tijd kost. Wat dan wel? Mijn eerste gedachte gaat uit naar WordPress. De juiste keuze volgens jullie? Nu heb ik in m'n leven genoeg websites gemaakt, maar nog nooit met WordPress. Concrete vragen:

1. waar download ik de juiste versie?
2. moet je WordPress echt installeren, of kan ik gewoon een aantal mappen naar de server kopiëren en werkt alles dan?
3. na installatie, is er dan al een standaard template actief?
4. waar kan ik goede gratis templates (zonder reclame) verkrijgen?
5. kan ik templates aanpassen zonder dat de aanpassingen bij een update verdwijnen? Zo ja, hoe?

Graag jullie input/ideeën/reacties.
1: Bij wordpress.org voor als de hoster het niet aanbiedt.
2. Ja (eerste deel vraag).
3. Ja.
4. Bij de WP instellingen (of direct bij wordpress.org)
5. Ja, bij de WP instellingen.

En dan flink oefenen.
En wat voor technische snufjes moeten er in de website komen? Misschien een lastige vraag als je nog geen plan hebt? Misschien een idee om eerst eens een lijstje met ideeën te schrijven? Is het puur een statische website dan voldoen een paar losse templates ook prima.

Ik ben overigens helemaal geen voorstander van een compleet CMS systeem met van die textareas waar je dan HTML in moet gaan priegelen en je geen CSS kunt bewerken anders dan met inline CSS. En welke gebruiker zit er op te wachten om zelf hierin te gaan knoeien terwijl deze niet weet waar die mee bezig is? Ik geloof dan toch meer in een goede database structuur welke bewerkt kan worden door de gebruiker op de achterkant van de website.

Waar ik wel voorstander van ben:
Templates die door een template engine ingelezen worden. één keer een layout maken en dan het "block content" telkens overschrijven voor iedere pagina. Verder natuurlijk een Single point of entry. Neem je een goed framework als Laravel of Symfony dan heb je het allemaal in één.
Thanks Adoptive!

Ad 4: zijn dat deze? https://wordpress.org/themes/

Ad 5: hoe gaat dat in z'n werk? Geef je dan gewoon bij de settings aan dat het theme niet mag worden overschreven?
Een andere ergenis van Wordpress vind ik al die absolute URL's. Als je de website wilt verplaatsen dan moeten die allemaal aangepast worden. Ronduit waardeloos.
@Frank, heb je dan wellicht een beter alternatief voor wat ik wil? Ik hoor het graag. Gezien de korte tijdsduur zoek ik wel iets kant-en-klaars.
Ik weet het, want het is heel beroerd als je in een test-omgeving de site ontwikkelt, en daarna de boel live zet. Jammer dat WordPress daat zelf geen ondersteuning voor biedt.

Gelukkig is daar wel een add-on voor: Blue Velvet Update URL's. Let er wel heel goed op wat je gaat aanpassen, en maak bij sterke voorkeur een back-up.
Heb je mijn eerste post wel gelezen Ozzie?

Nogmaals een lijstje met eisen/wensen maken en dan om advies vragen lijkt me een beter plan.

@Frank

Ja, heb ik gelezen. Echter, ik zoek dus echt een cms-achtige oplossing, omdat ik anders niet zou weten hoe ik het in zo'n korte tijd from scratch moet klaarspelen. Snap je wat ik bedoel? Laten we er voor het gemak even vanuit gaan dat de site redelijk statisch is op een contactformuliertje na. Is WordPress dan een oplossing?
Als het een haastklus is, waarbij je weinig zelf wilt scripten, dan is Wordpress snel opgezet.
Wordpress kent zelf alleen geen contact-formuliertje. maar met de add-on Contact7 is dit zo in een handomdraai gemaakt.

Zo heb ik een jaartje geleden ook in een avondje tijd een site gebouwd waaraan ik weinig werk wou hebben. Een leuke gratis template gedownloadt en in een handomdraai geinstalleerd, en de rest van de meeste tijd zat nog in het schrijven van de content en een beetje nog in het verfijnen van de instellingen.

maar zelf zou ik Wordpress alleen voor simpele sites gebruiken. Als ik een vergelijkingssite zou willen maken, of iets anders wat een hoop interactie heeft, dan neig ik naar iets wat er bij past, of iets customs. Mijn eigen website Treinenweb draait overigens op een eigen gebouwd CMS, omdat dit te custom is voor Wordpress.
Oké je kan er een hoop add-on's zelf bij maken, maar in 2007 was daar nog geen sprake van ;-).
Thanks Aar. Weet je toevallig nog een goede tutorial waarin alles (van installatie tot het selecteren en aanpassen van een theme) goed wordt uitgelegd? Ik kan zelf wel gaan zoeken, maar omdat ik WordPress niet ken, kan ik de tutorial dan niet goed op waarde schatten. Als je een goede link weet, zou me dat erg helpen.

Reageren