Goedemorgen allemaal,

Momenteel heb ik 1 ISP, met een vast IPadres.
Deze gaat helaas te vaak down naar mijn mening, echter heb ik hier geen invloed op.
Dus ik heb maar een 2e ISP gisteren aangevraagd met vaste IPadres, komt wel iets meer bij kijken qua infrastructuur, maar ik ga het oplossen met een Draytek die multiple WAN ondersteunt.

Situatie is nu als volgt (vrij standaard):
ISP 1 --> Fritzbox (DSL) --> firewall -> lokale server.

Situatie wordt:
ISP 1 en ISP 2 --> Drayteck --> firewall -> lokale server.

Nu heb ik een VPS, waarbij de mail naar bovenstaande Exchange server wordt verzonden, dit gaat via mail.domein.nl (IP naar de zaak, A record ) en dan komt bovenstaande situatie aan bod.

Stel dat ISP 1 down gaat, heb ik in de regel nu niks... dus mijn mail ligt plat.
Met een 2e ISP, heb ik wel internet, maar mijn mail is nog niet bereikbaar.

Dus ik wil eigenlijk een soort van fallback gaan creeeren, mits IP 1 niet bereikbaar is.

Mijn idee:
MX record aanmaken naar fallback.domein.nl waarbij "fallback" een A record is met het IPadres van ISP 2.

Graag zou ik jullie mening willen hebben, zit ik in de juiste richting? Of zie ik iets over het hoofd?

ps: Externe ICT bedrijf die ik normaliter inschakel, kan het niet of wil het niet, ik sta er dus eigenlijk een beetje alleen voor... nu kan ik natuurlijk wel een ander bedrijf benaderen, maar daar heb ik momenteel even geen behoefte aan, want dat is weer een heel ander traject :)
Ziggo lijkt vooral de ip's te veranderen als er ofwel een storing is op hun netwerk, ofwel als je zelf een flinke tijd je modem losgekoppeld hebt. En dan heb je het over meer dan 24 uur volgens mij.
(lease verlopen?)

Maar zakelijk heb je meer "garantie" en meer opties mbt ip-adressen.

Maar meer dan heel incidenteel geen connectie, lijkt me niet de bedoeling als je zakelijk afhankelijk bent van de verbinding.
Zover ik eergisteren van Ziggo begreep, vragen ze bij RIPE de IPadressen aan, omdat ik dit heb meebesteld, hier ging even tijd overheen, waardoor ze "later" pas contact met mij opnemen i.v.m. planning en dergelijke.

Ik kan mij nog ergens herinneren dat een IP reeks ook toegezegd kan worden aan een bedrijf, dus in de regel zou je dan je "garantie" moeten kunnen hebben.

Reageren