Maar dat probleem speelt dan toch met al dat soort urls waarvoor redirects zijn en je bij dat product wilt filteren? Het lijkt mij niet dat dit probleem altijd bestaan heeft? Hoe kan iemand dan zoeken op jouw site?
En de vraag is dan dus wederom, is de oorspronkelijke URL met de crawlfout op een natuurlijke manier totstand gekomen, of is dit een handmatig ingevoerde URL, of een verouderde bookmark, of een zoekmachine die een URL volgt? Als die URLs normaal nooit zo opgegeven worden hoef je ook niets te repareren lijkt mij, daarom is het (ook) zaak om uit te zoeken waar die URLs vandaan komen en hoe vaak dit voorkomt.
Hoezo eist dit merk dit teken in de URL? De URL is eigenlijk niet mer dan een 'indentifier'. Het hoeft ook niet volledig over te komen met de titel.
Ikzelf zorg er in mijn CMS voor dat de 'slug' (zoals zo'n titel in de URL heet) gestript wordt van speciale tekens. De € wordt dan euro, en $ wordt dollar en ë,ë,ê,ç etc worden dan de normale letters zonder hen diakrieten.
Ik denk (nog steeds) dat het formuleren van een oplossing pas zin heeft op het moment dat duidelijk is dat het daadwerkelijk een probleem betreft, hoe dit probleem kan ontstaan en wat er vervolgens gedaan zou moeten worden om dit op te lossen.
Een vraag is dan ook: waarom zijn die redirects in eerste instantie nodig? Is dit nog een overblijfsel van een overhaul in de naamgeving van pagina's? Als die redirects niet zouden bestaan, zou dit probleem namelijk helemaal niet spelen.
Kan je niet een foutmelding geven met:
"Dit item is niet (meer) voorradig"?
Dat lijkt me veel simpeler? Artikelen kan je prima laten staan, maar kan je prima flaggen met: not_in_store o.i.d om aan te geven dat je het niet meer verkoopt.
Dan kan je een database-relatie aanleggen met gelijksoortige producten van dit merk.