Zouw je je eigen bestuurings systeem kunnen maken?

Want ik zit te twijvelen om een windows programma te gaan maken....

Of om een soort van eigen standalone bestuurings systeem te maken...

Is dit mogelijk en heeft iemand hier ervaring mee?

Groetjes, Robin.
ik heb daar ooit een tutorial van gezien, ik ga vanavond eens kijken als ik thuis ben:)
Het is wel mogelijk, maar let wel, Microsoft zet niet 1,2,3 Windows Vista op tafel...

Ik dacht dat je met C++ je eigen besturingssysteem kunt maken. Anders google-is-your-friend.
robin schreef op 19.05.2007 14:15
Zouw = Zou je je eigen bestuurings systeem = besturingssysteem kunnen maken?

Want ik zit te twijvelen = twijfelen om een windows programma te gaan maken....

Of om een soort van eigen standalone = stand-alone/stand alone bestuurings systeem = besturingssysteem te maken...

Is dit mogelijk en heeft iemand hier ervaring mee?

Groetjes, Robin.


Dit zal vast wel kunnen, alleen zul je daar toch redelijk wat C kennis voor nodig hebben..
Jah had effe snel getyped, maar de belangrijkste taal word dus c++ ?

Dan moet ik me daar eens in gaan verdiepen, en manaus je zouw best die tutorials vanavond mogen posten.

Eventjes zoeken op google dus...

Groetjes, Robin.
Van C++ wordt gezegd dat het verrekte veel lijkt op PHP, qua classes e.d. Dus misschien heb je al een voordeel. Echter vond, en is het nog steeds een lastige taal voor mij. 'K heb me al 3 keer aan C(++) gewaagd en liep iedere keer vast.

Ik hoop dat het bij jouw beter gaat :P
Ik heb geneens een idee om mee te beginnen, tijdje in vb gewerkt maar jah dat is volgens mij heel anders.

Trouwens, gamer jij had toch ooit je eigen game gemaakt?

Groetjes, robin.
Een standalone besturingssysteem zelf maken??? Ik denk dat je eerst maar eens op een rijtje moet gaan zetten wat je nou precies wilt bereiken :))

Als je een Windows-applicatie wilt bouwen kun je bijvoorbeeld met C# of C++ aan de gang, voor beide talen zijn gratis IDE's / compilers te vinden.

Als je daadwerkelijk een eigen OS wilt schrijven raad ik je aan om eens naar Minix te kijken: http://www.minix3.org/. Dit OS is de voorloper geweest van Linux, zoek ook eens naar Andrew Tanenbaum, zo'n beetje de vader van dit systeem. Hij doceert (doceerde?) o.a. vakken over operating systems aan de VU Amsterdam. Hij heeft ook het boek "Operating Systems Design and Implementation" geschreven, een aanrader als je met Minix-development aan de slag gaat.

Vergis je niet in de technieken die hierbij komen kijken, dat is echt héél andere koek als een beetje PHP scripting.

De opmerking dat C++ op PHP lijkt klopt niet helemaal hoor, PHP lijkt op sommige punten wel op C / C++, maar PHP is véél makkelijker te leren en veel meer vergevingsgezind....qua syntax zijn er wel wat overeenkomsten. Ik durf te zeggen dat een C-programmeur zonder problemen zijn weg vind in PHP, maar een PHP-programmeur zal echt moeite moeten doen om goed met C aan de slag te kunnen.
Een programma wat onder windows draait is natuurlijk veel makkelijker te maken, maar ik denk dat het niet slim is om het in visualbasic te gaan maken.

Groetjes, robin.
robin schreef op 19.05.2007 14:42

Trouwens, gamer jij had toch ooit je eigen game gemaakt?

Groetjes, robin.


Dat wordt gedaan met het programma FPS Creator

Remco van Arkelen schreef op 19.05.2007 14:49

De opmerking dat C++ op PHP lijkt klopt niet helemaal hoor, PHP lijkt op sommige punten wel op C / C++, maar PHP is véél makkelijker te leren en veel meer vergevingsgezind....qua syntax zijn er wel wat overeenkomsten. Ik durf te zeggen dat een C-programmeur zonder problemen zijn weg vind in PHP, maar een PHP-programmeur zal echt moeite moeten doen om goed met C aan de slag te kunnen.

Natuurlijk, maar de syntax lijkt er een ietsepietsie op. Maar om even de power van C++ weer te geven: Unreal engine 3 is gemaakt d.m.v. C++, Half-Life 2 (=Source engine) is gemaakt in C++, velen programma's zoals Photoshop zijn gemaakt in C++...
Bijna alle ''goede'' programma's zijn gemaakt in c++.

Kan je met FPS alleen standaart wapens e.t.c kiezen?

Reageren