Ik heb het laatste jaar gewerkt aan een spel, een text-based crimegame, en dat is nu af!
Ik hoor je denken, oh, das zo'n saai spel...
Maar je moet het echt proberen want het valt echt wel mee!
Nouja, Het heet Bloodbullet, het is gemaakt door mij met een beetje hulp van een aantal vrienden.
Het idee van het spel is om geld en exp te verdienen en hogerop te komen bij de maffia kringen. Dit kan je in je eentje proberen, maar ook met een groep mensen, wat bij de maffia Familie heet.
Hmm.. bedankt voor de serieuzere reacties, hier heb ik meer aan.
Ik ben druk bezig alles FF-valid te maken en dat zal de volgende versie uitkomen.
Over de volgende versie, ik ben echt van plan me te gaan afscheiden van andere text-based crime spellen en een soort van verhaal erin te bouwen met missies. Meer zeg ik liever nog niet omdat ik zelf het ook nog niet helemaal zeker weet.
Heeft iemand nog suggesties om Bloodbullet af te scheiden van het stereotype text-based game?
Wil niet meteen je droom om zeep helpen maar missies bestaat al.
Als je je wil onderscheiden zou je, als je bereid bent er tijd in te stoppen , eens kunnen proberen om van de hele criminal af te stappen en het hele concept van textbased gaming in een andere context te plaatsen.
Verder zou je iets met AJAX kunnen doen om het enige probleem van textbased-RPGS (heb er ook een tijd 1 gespeeld en dat vond ik de grootste ergernis) op te lossen, traagheid.
Daarmee bedoel ik neit dat je game er sneller van word maar in de beleving van je gebruikers hou je er meer de vaart in.
Verder zou ik gaan denken aan een meer dynamische speelomgeving. Ik neem aan dat je met rangen ED werkt (as ussual). En als je 2 of 3 rangen gedaan hebt (wat naar ik aanneem de helft , of nog niet eens is) dan word het een beetje herhaling. Daar gaan gebruikers op afhaken. Maak voor verschillende niveaus andere of verschillende opties :).
Verder denk ik dat je daar eerst voldoende info aan zou moeten hebben en moet je zelf maar eens creatief worden :P.
En om nog even op de manier van raegeren terug te komen, (voel me toch enigsinds aangesproken) als het subtiel gedaan word , heeft de helft het niet door :)
Ik weet wel dat missies al bestaat, maar niet op de manier die ik wil gaan maken.
Bij andere spellen zijn die missies meer tutorials dan deel van het spel.
Bij Bloodbullet wordt het allebei en krijgt het een grote rol in het spel(denk bijvoorbeeld aan GTA(bij chinatown wars in ieder geval).
Over Ajax, in Bloodbullet zitten zeker al best wat delen van Ajax te vinden. Ze vallen alleen niet heel erg op. Maar bijvoorbeeld de captcha check is ajax. Hij hoeft dus niet eerst naar de volgende pagina om te checken of de code goed is en dat scheelt al een hoop tijd.
Voorderest gebruik ik Ajax voor ondere andere trainen/werken en ook voor het rechtermenu.
En over de niveau's, ik ben van plan om steeds bij elke nieuwe rang nieuwe missies te kunnen doen. En je kan als je bijvoorbeeld hoger in het spel komt clans maken, bepaalde andere zaken overvallen enzo.
Mag ik ook vragen waarom je engels en nederlands door elkaar gebruikt? Ik weet niet hoe het is al je inlogt, maar ik heb alleen de inlogpagina gezien, waarop engels en nederlands door elkaar gebruikt wordt.
Ik ben het met Jacco eens, als je echt iets "nieuws" wilt brengen stap dan van het criminal idee af. Kijk eens naar gaia online of travian, zijn ook grotendeels browsergames only, maar zijn toch echt nieuwe spellen.
Jacco, gaat de website dan juist niet zelfs nog trager? (als je Ajax gaat gebruiken) :)
@ Martin: Nee, missies zoals jij bedoeld bestaat al. Ik kan me nog "crimeclub" herinneren en die was de voorloper van alle criminals, die hadden "missies" al erg snel.
Bedoel je met clans, niet juist "familie"? n_n'
@ Kitty: Misschien staat het stoerder ofzo, geen idee. P:
Je had er geen zin in!? Wie denk je wel dat je bent lol :p.. Als je een website maakt is het waarschijnlijk wel de bedoeling om zo veel mogelijk mensen van je doelgroep te bereiken en dat kan alleen maar als jij je aanpast aan de mensen, de mensen gaan niet speciaal voor jouw website even een andere browser gaan gebruiken hoor..
Ik gebruik FF3.
De beste browser die er is!
Dus haal die f*cking alert weg en maak hem ook goed in FF.
Valt me op, de laatste tijd bij de site reviews worden er veel van dit soort opmerkingen gemaakt. Dat je site goed moet zijn in Firefox lijkt me vrij logisch, maar ga alsjeblieft niet Firefox fanboy lopen spelen. Iedereen is vrij in zijn browserkeuze en zo moet het blijven.
@ Midas; Ja dat is zo maar het is wel algemeen geweten dat firefox en opera de beste weergave bieden, zelf gebruik ik ook firefox maar dat is dat vooral omdat ik de plugins zo handig vind.