Ik heb hier al een tijdje geleden een topic over aangemaakt maar laat ik nu wat duidelijker maken:
Ik heb een pagina gemaakt dat alle records uit een table uit mn datbase weergeeft, Nu wil ik 2 knoppen daaronder met: verwijderen en wijzigen.
Ik heb het dat als je op een knop drukt dat je naar een link met de id die in de database staat. (bijv: /edit.php?edit=4 die 4 is de id)
ik wil dat ik naar een pagina ga waar ik de data kan wijzigen (die data waar die knoppen onder stonden) en dat ik wil ik ook met het verwijderen dat die data kan verwijderen.
Het zal fijn zijn als het wordt aangeleverd in een hele script, ik zit nu te prutsen met allemaal losse scriptjes en aangezien ik een noob ben in php zou dat handig zijn dat ik het kan kopieeren en dan naar mijn doeleinde kan aanpassen.
Waarom laat je niet gewoon zien met wat je nu zelf geprobeerd hebt? Ben je soms bang dat je soms errors krijgt?
Gelukkig zijn deze eenvoudig op te lossen en dienen ze als leermoment, waardoor je kan achterhalen wat er gebeurt en wat je precies fout doet. Dus neem je tijd en borduur eens verder op mijn gegeven voorbeeld. Als je vast loopt, dan heb je naast PHPhulp een hoop mogelijkheden tot je beschikking, zoals Google, en de documentatie op PHP.net.
En als je dan nog vastloopt, of verdere vragen hebt waar je niet uitkomt, dan kan je altijd hier op het forum terecht. Jij bent immers diegene die een script wil bouwen om items te verwijderen en te wijzigen, en je hebt dit topic zelf in het Beginners-forum geplaatst. ;-)
Als je van mening bent dat het zelf echt niet gaat lukken, wat mij sterk lijkt, dan kan je altijd een vacature plaatsen in het Vacatureforum op onze site. Je hoeft er geen geld voor neer te leggen, want een tagje in de titel met[vrijwillig] mag natuurlijk ook, maar zelf proberen dat is natuurlijk het leukste, want daar leer je van, net als alle andere vele PHP-hulp'ers op dit forum.
- Ik zie onnodige accolades { } na je include.
- die() is niet echt nodig, je kan met if-else een betere controle doen als het om foutafhandeling gaat.
- Je connect_db.php hoort tussen quotes
- Je beveiligt je $_POST['id'] waarde niet met mysql_real_escape_string(), dus je bent nu makkelijk vatbaar voor een hack.
- Oriënteer je ook eens op MySQLi, omdat de mysql_*() functies op den duur gaan verdwijnen.
Ik vraag me af of het gewoon niet beter is om te beginnen met de basis van PHP, gezien je de syntax niet onder de knie hebt, en ik een hoop fouten daarvan in je code zie.
if (mysql_query($sql))
{
echo"Het is gelukt om uw gegevens in de Database in te voeren!";
}
else
{
echo"Het is niet gelukt uw gegevens in te voeren in de Database , Probeer het opnieuw of neem contact op met de maker van deze pagina!";
}
?>
<HTML>
<script>
<!--
function autoChange()
{
var timeID = setTimeout("location.href= 'nieuw.php'", 1000)
}
//-->
</script>
<BODY onLoad="autoChange()">
</BODY>
</HTML>
ik heb voor de duidelijkheid ff het wachtwoord weggelaten
wat is hier mis mee?
Ik heb een scipt waarmee ik gegevens in de database wil voegen maar het niet.
Wat gebeurt er wel dan?
Matthijs P op 06/06/2014 20:01:56
wat is hier mis mee?
Het nodige ;-)
Je controleert niet of $_POST variabelen bestaan (isset).
Je controleert niet of e-mailadres voldoet aan gangbare eisen.
Je maakt onnodig nieuwe variabelen aan; gebruik gewoon $_POST waarden.
Je gebruikt mysql. Dit komt te vervallen; stap over op mysqli / PDO.
Je slaat de gegevens zonder enige beveiliging op in de database; veiligheidslek (mysqli_real_escape_string).
Heb je ook ergens doctype opgenomen in HTML?