Hallo,

Ik krijg het maar niet voor elkaar om het volgende te doen: Ik heb een invoer veld en daar kunnen mensen namen invullen maar ik krijg ze niet apart in de database, als iemand 1 naam invoerd komt die wel in de database.

Hier is mijn code:

$participants = explode('+', $_POST['participants']);
							foreach ($participants as $participant)
							{
								$participantIdSql = $mysqli->query("SELECT * FROM `leden` WHERE `gebruikersnaam` = '" . save_string($participant) . "'");
								if (!$participantIdSql)
								{
									getValue('error');
								}
								else
								{
									$participant = $participantIdSql->fetch_assoc();
									$participant = $participant['id'];

									$createNewConvoParticipantsSql = $mysqli->query("INSERT INTO `paneel_conversatie_deelnemers` (`gebruiker_id`, `conversatie_id`, `toegevoegd_op`) VALUES ('" . save_string($participant) . "', '" . $convoId . "', '" . save_string(date('H:i:s d-m-Y', time())) . "')");
									if (!$createNewConvoParticipantsSql)
									{
										getValue('error');
									}
									else
									{
										
									}
								}
							}
Peter K op 16/08/2017 11:40:14
maar wat als topic starter het toch graag zo wilt....

Als ontwikkelaar heb je ook een zekere verantwoordelijkheid om mensen bij te sturen wanneer deze al te exotische constructies als gangbare oplossingen (willen/blijven) gebruiken.

Geen fatsoenlijk administratief systeem zal op de bovenstaande wijze werken, noch op deze wijze op een fatsoenlijke manier blijven werken.
Sommige mensen werken in hun eentje aan een project, en hebben hun eigen methodiek.
Blijkbaar ook de topicstarter. Als je met een groep werkt, dan is een goede workflow en het volgen van de juiste procedures en technieken zeker een must om te voorkomen dat de code onwerkbaar wordt. Een wiki met richtlijnen en wat interessante vergaderingen met elkaar zijn dan een mooi initiatief.

Maar als de topicstarter toch door willens en wetens niet overstag wilt gaan, dan is dat zijn/haar risico. Dan is het in mijn ogen zinloos om hier een heel topic aan te spenderen. (puur om als voorbeeld te noemen). De wereld kan je nooit naar je eigen hand brengen, om maar in gedachten te houden ;-)
Sorry, ik was het onderscheid tussen ontwikkelaar en hobby bob even uit het oog verloren.
Peter K op 16/08/2017 07:00:54

[quote="Thomas van den Heuvel op 15/08/2017 17:53:48"]
Los daarvan (sa[color=#ff0000]f[/color]e_string()?), wat is dit:
$participants = explode('+', $_POST['participants']);

Kun je dat niet wat eleganter oplossen in je formulier?


Ik denk dat hij een textarea gebruikt oid, hier vult men dan b.v. in:

thomas+peter+rob


Vervolgens maakt hij er denk ik een array van middels de explode.
Je kunt natuurlijk inderdaad meerdere input velden toevoegen in je formulier, of een knop voor een extra invoerveld. Echter zal dit wel compacter blijven zoals hij het nu opbouwt.


[/quote]

Dit klopt grotendeels alleen gebruik ik geen textarea maar een text input

<form>
									<div class="box-body no-padding">
										<div class="box-body">
											<div class="form-group">
												<input class="form-control form-convo-o" type="text" placeholder="Titel van conversatie">
											</div>

											<div class="form-group">
												<input class="form-control form-convo-to" type="text" placeholder="Leden van conversatie (gescheiden met een plus, zoals leet1+leet2+leet3)">
											</div>

											<div class="form-group">
												<textarea name="form-convo-conv"></textarea>
											</div>

											<div class="form-group">
												<div class="checkbox">
													<label title="Als de conversatie gesloten is kunnen er geen reacties worden geplaatst"><input class="form-convo-closed" type="checkbox" value="1"> Gesloten conversatie</label>
												</div>
											</div>
										</div>

										<div class="box-footer">
											<div class="pull-right">
												<button type="submit" class="btn btn-primary form-convo-submit">
													<i class="fa fa-envelope-o"></i>

													Verzenden
												</button>
											</div>

											<a href="/Workspace/Novara Bank/conversaties" class="btn btn-default">
												<i class="fa fa-times"></i>

												Annuleren
											</a>
										</div>
									</div>
								</form>
Als iemand graag zijn eigen methodiek wilt volgen, wie zijn wij dan om te bepalen dat het 'moet'?
We kunnen diegene wel een paar keer waarschuwen, maar je kan diegene niks verplichten. Wij zijn immers toch niet verantwoordelijk voor zijn/haar applicatie?

Maar goed, dit verdient eigenlijk meer een eigen topic, dus laten we ons vanaf nu weer op de TS zijn probleem richten.
Thomas van den Heuvel op 15/08/2017 22:04:37

Het is korter :s. Misschien is het een zelf gemaakte alias van real_escape_string()?

Is de gebruikersnaam wel uniek? Wellicht is het handiger als gebruikers/deelnemers eerst geregistreerd worden en dat je die vervolgens selecteert?


de conversaties zijn voor leden, dus zijn geregistreed, uiteindelijk wil ik ook maken dat je ze kan selecteren maar ik heb nog geen idee hoe dat werkt ben sinds kort pas weer begonnen met coderen dus het is even inkomen voor mij. dit is gewoon weer even een proef projectje
- Rob - op 16/08/2017 12:20:56

[quote="Thomas van den Heuvel op 15/08/2017 22:04:37"]
Het is korter :s. Misschien is het een zelf gemaakte alias van real_escape_string()?

Is de gebruikersnaam wel uniek? Wellicht is het handiger als gebruikers/deelnemers eerst geregistreerd worden en dat je die vervolgens selecteert?


de conversaties zijn voor leden, dus zijn geregistreed, uiteindelijk wil ik ook maken dat je ze kan selecteren maar ik heb nog geen idee hoe dat werkt ben sinds kort pas weer begonnen met coderen dus het is even inkomen voor mij. dit is gewoon weer even een proef projectje
[/quote]

Wellicht verstandig om eens even te verdiepen in alles wat HTML5 je te bieden heeft? Dan kun je er achter komen wat er allemaal kan. (in principe kan alles)

Blijf als uitgangspunt hebben dat je een gebruiksvriendelijk programma wilt ontwerpen/bouwen.
Ik heb nu iets gevonden, een plugin waarmee je meerdere mensen kunt selecteren en mensen kan zoeken. De plugin is select2
Select multiple zit dus in select2, ja dus.

Reageren