Geachte lezers,

Ik ben op zoek naar nieuwe developers die mijn website kunnen verbeteren / fixen.
Nu heb ik via mijn hostprovider begrepen dat ik een nieuwe gebruiker kan aanmaken in plesk om de potentiële developers inzage te geven van de source code van mijn website zonder dat zij de mogelijkheid hebben wijzigingen kunnen aanbrengen in mijn site of server door per ongeluk een fout te maken.

Ik heb begrepen dat er 4 mogelijkheden zijn om een gebruiker toe te voegen :

Beheerder
Webmaster
Aplication User
Accountant

Is de optie accountant voldoende om de potentiële developers inzage te geven van de source code van de gehele website ?
Zo niet... welke moet ik dan kiezen en is deze keuze gegarandeerd dat de nieuwe potentiële developer geen wijzigingen kan aanbrengen.

Help beste mensen,
Is accountant ook niet bedoelt voor de accountant die alleen je financiële gegevens mag in zien? Let hier wel even op dat dat ook niet zichtbaar is. Code op github of andere repository zetten is dan veiliger.
Als je mensen inzicht wilt laten geven in de sourcecode, dan lijkt een 'versioning system' zeker geen overbodigheid. je kan zelf een GIT-server opzetten, maar een private 'repository' in de cloud van GitHub of een BitBucket kan natuurlijk ook.

Je kan binnen GIT accounts in aanmaken over wie de source mag inzien, je kan bijhouden wie welke wijziging doet, en een paar specifieken mensen geef je via een mooie work-flow de mogelijkheid om huidige release uit te rollen naar de live-omgeving.

Maar het is overigens niet iets wat je 1-2-3 opzet zonder kennis. Je moet wel weten hoe het werkt, en zelf een flow uitdenken hoe je de source live brengt. Maar het biedt wel veel voordelen. Zo kan je bijvoorbeeld tijdens de uitrol extra zaken inbouwen zoals parsen van SCSS/LESS naar CSS e.v.t. minifiing van je JS/CSS code.

Maar het ligt er net aan hoe groot het project is. Voor een simpele hobbysite is het mogelijk best wel een hoop werk, die misschien wel onnodig en soms zelfs duur is.
Misschien is het daarvoor bedoeld. Dit is het uitleg van Hostnet met betrekking van het maken van gebruikers.
Kun je hier uit lezen welke ik moet kiezen om de potentiële webdevelopers inzage te geven in de source code/source file zonder dat zij wijzigingen kunnen aanbrengen.
Jammer dat je plesk niet kent maar misschien maakt onderstaande text alles duidelijker.

Klik in de menubalk op 'Gebruikers'.
Selecteer 'Gebruikersaccount Aanmaken'.
Selecteer de gewenste 'Gebruikersrol'. Plesk biedt vier rollen aan. Mocht je zelf gebruikersrollen aangemaakt hebben, dan zullen die hier ook zichtbaar zijn:
Beheerder:
Gebruikers met deze rol hebben volledige toegang tot het Plesk Control Panel en de servermanagementfuncties.

WebMaster: Deze gebruikers kunnen de meeste aspecten beheren voor de subscriptions waaraan zij zijn toegewezen. Hiertoe behoort bijvoorbeeld het aanmaken van nieuwe websites en het configureren van DNS, mail en FTP-diensten. Zij kunnen echter geen nieuwe gebruikers aanmaken of beheren.

Application User: Een application User kan enkel door de administrator geselecteerde taken of diensten beheren. Een voorbeeld hiervan is het configureren van het spamfilter voor een bepaalde subscription.

Accountant: De accountant is de meest gelimiteerde rol binnen Plesk. Deze gebruikers kunnen enkel de details zien van de subscriptions waartoe zij toegang hebben, zoals de resources die gebruikt zijn en de huidige hostingopties. Zij kunnen echter geen instellingen aanpassen.

In het veld 'Toegang tot abonnementen' selecteer je het primaire domein waar de gebruiker toegang toe dient te hebben.
Klik op 'OK' om de gebruiker aan te maken.

[size=xsmall]Toevoeging op 04/08/2018 20:24:34:[/size]

Dank je Ariën. Dit word te technisch voor mij. Mijn hostprovider vertelde mij dat ik dit via plesk kon doen die zij aanboden. Ik krijg pas later te horen dat ik Plesk gerelateerde vragen bij Plesk zelf moet vragen maar die geven niet thuis.
** knip op verzoek ** op 04/08/2018 20:19:39

Ik krijg pas later te horen dat ik Plesk gerelateerde vragen bij Plesk zelf moet vragen maar die geven niet thuis.

Wanneer heb je je vraag gesteld? Houd rekening dat het weekend is, en dat de Plesk-support vast in een andere tijdszone zitten. Maar heb je nu een eigen server, of een shared hosting pakket?
Dank je Ariën. Ze hebben wereldwijd support. De Engelstalige versie is 24/7 bereikbaar . Moet de vraag M.b.v. Een ticket vragen maar dat is nu bijna een week gelen die ik heb gemaakt. Ik dank het Forum voor de inzet en hulp. Ik ben mede door de adviezen hier toch wat wijzer geworden. Ik wens jullie een fijn weekend.
Ik heb het idee dat de Accountant-rol niet echt bedoeld is voor wat jij precies wilt. Dit is meer voor iemand die inzicht wilt hebben in de instellingen van de gebruikers. Zoals om te kijken wie welk pakket heeft, en welke opties er gefactureerd moeten worden.
Ik heb een sterk vermoeden dat er niet eens FTP aan een Accountant user vasthangt.

Maar heb je een eigen server en Pleskinstallatie, of een shared hosting server?
Heb eigen server via Hostnet , unmanaged vps , plesk is geïnstalleerd .

[size=xsmall]Toevoeging op 04/08/2018 20:53:00:[/size]

Plesk is door Hostnet voor mij geïnstalleerd .

[size=xsmall]Toevoeging op 04/08/2018 20:54:48:[/size]

FTP heb ik, ik neem aan dat Hostnet alles goed heeft geïnstalleerd.
Lijkt me logisch dat FTP werkt, maar je zult denk ik toch echt iets met een versioningsysteem moeten beginnen als je meerdere mensen aan je source wilt laten werken.

Of hen op een testomgeving laten werken, wat eigenlijk ook zeer wenselijk is.

Plesk is een beheeromgeving (een stuk gereedschap) voor:
- het configureren van de server
- het aanmaken van webhosting pakketten
- het beheren van websites/domeinen met hun individuele settings

Plesk is NIET bedoeld om in te programmeren of om inzage in code te geven.
Daarnaast, als je je potentiële "developers" zo weinig vertrouwt dat je ze alleen readonly inzage wilt geven (onduidelijk is nog steeds van wat, laat staan welke techniek?) is dat ook geen verstandig idee want met inzage van de broncode zijn mogelijk ook lekken / exploits bloot te leggen. Je hebt dan geen "toegang" nodig om "toegang" te krijgen, lijkt mij.

Ik denk dat de topicstarter hiermee een verkeerde weg is ingeslagen eerlijk gezegd.

@Michael, ik heb inderdaad geen idee wat deze persoon wilt, daarom vraag ik daar ook duidelijkheid over. De topicstarter geeft aan dat dat irrelevant is niet relevant zou zijn. Sorry, maar ik heb een hekel aan dit soort vaag gezwets. Op basis van allerlei hypotetische lala is gewoon geen enkel fatsoenlijk advies te geven.

Het niet direct online van je site is alleen belangrijk voor een grote websites dus hier (waarschijnlijk) helemaal niet van toepassing.

Maar we weten allebei niet waar het nu precies om gaat, dus ik zie niet helemaal hoe je dit kunt claimen.

Ik vraag me of hoe jij ooit begonnen bent... direct alles volgens de regeltjes van een groot media bedrijf met een full stack developer naast je?

Nee, maar iemand met enig verstand van zaken (of gewoon helemaal uitbesteden) lijkt mij in dit geval een goed idee.

Reageren