Door
Gerard van Katwijk
op 21-11-2021 17:42
gewijzigd op 21-11-2021 17:55
4.902 views
Net zoals ik opmaakstijlen in een apart bestand heb met de toevoeging /CSS, zou ik ook graag PHP-scripts in een apart bestand willen plaatsen. Zo zou ik daar makkelijk eventuele PHP-scripts kunnen vinden en eventueel wijzigen. In de HTML-pagina's zou ik dan gewoon alleen maar de PHP-oproepen kunnen opnemen die dan gekoppeld zouden kunnen zijn aan die PHP-scripts in dat aparte PHP-bestand.
Ik heb me al rot gezocht op het internet, maar ik kan daar nergens het antwoord op vinden. Wel ben ik al verschillende keren een soortgelijke vraag tegen gekomen. Dus mogelijk vraag ik te veel omdat dit niet mogelijk is?
?
Onbekende gebruiker
23-11-2021 10:01
Voor wie niet weet wat RISC OS is: https://www.youtube.com/watch?v=sneYGad3j5I
(Daarna wil ik het ook niet meer weten, zelfs BeOS was beter, maar er zijn overal liefhebbers voor..)
Vandaag wat zitten prutsen en ja hoor, het begin is er. ;)
Ik heb een bestand "Functies.php" gemaakt.
Hierin heb ik <?php $Voettekst="Gerard van Katwijk"; ?> getypt.
Tevens heb ik een bestand "index.php" gemaakt waarin ik het volgende heb getypt:
<?php include ('Functies.php'); ?>
en
<?php echo "$Voettekst";?>
Keurig, verscheen "Gerard van Katwijk" in het voetdeel.
Maar nu?
Nadat ik in het bestand Functies.php "Gerard van Katwijk" had vervangen door "<a href="mailto:[email protected]">Gerard van Katwijk</a>" ging het mis. Ik neem aan door de dubbele aanhalingstekens, het apenstaartje en/of andere tekens die geen letters of cijfers zijn.
Hoe zou deze string er dan uit moeten zien?
Die tweede optie heeft ook mijn voorkeur omdat die niet afwijkt van de html-notatie behalve dat die tussen enkele aanhalinstekens staat.
Ik heb begrepen, dat een ' zoals in foto's voorkomt, voorafgegaan zou moeten worden door een \ en dus "foto\'s" zou moeten worden.
N.b. Omdat het probleem onder de onderwerptitel "PHP-scripts in apart PHP-bestand wijzigen" nu helder is. Zal ik nieuw opdoemende kwesties niet meer in dit draadje opvoeren om "vervuiling" te voorkomen.
Mijn voorkeur gaat ook naar de tweede uit. De double-quote komt in teksten vaker voor dan een single-quote. Dus hoef je minder escapen. Vooral als je HTML in een string gebruikt, heb je al een hele berg aan double-quotes die je dus niet hoeft te escapen.
De hele zin luidt in mijn geval in m'n html-bestand dan:
Deze website is bedacht en ontworpen door
<a href="mailto:<?php echo $mail; ?>"><?php echo $naam; ?></a> (medewerker van het repaircafé).
N.b.
Zoals je misschien al wel hebt opgemerkt gaat mijn voorkeur uit naar Nederlands ($naam i.p.v. $name) waar het niet nodig is om niet-Nederlands te gebruiken. ;)
De taal van de variabelen maakt op zich niet uit. Wel is het handig om een conventie af te spreken. In een team of met jezelf.
Bijvoorbeeld $naam vs $Naam;
Maar als je meer variabelen hebt, dan is $naam_medewerker en $naam_klant nodig. Want zat er nu in $naam de naam van de klant of van de medewerker (of van het gekochte product?)
En in zo'n geval zou je ook voor $naamMedewerker kunnen kiezen.
Maar doe dat consequent, want als je enerzijds $naamMedewerker gebruikt maar 10 regels verder $naam_klant, dan zit je je 3 scripts verder af te vragen waarom in het mailtje dat uitgaat toch steeds de naam van 1 van beiden leeg blijft (omdat je daar net de verkeerde variant gebruikte).
Je ziet wel de neiging bij veel programmeurs om Engelse namen te gebruiken. Maar soms werkt dat verwarrend, omdat dan soms gewoon een vertaalfout gemaakt wordt of een Engelse term weer zo erg afwijkt van wat het hele bedrijf hanteert dat de link niet direct duidelijk is.
Anderzijds werk ik ook voor een Duits bedrijf en daar is veelal voor Duitse namen gekozen. Nu spreek ik aardig Duits, maar is soms ook wel minder handig als het om bedrijfsspecifieke termen gaat.
Het aller vervelendste was een intranet waar variabelen zo kort mogelijk moesten zijn in de beleving van de oorspronkelijke bouwer:
$docid $ldocid $usr etc
Eigenlijke verschil tussen die verschillende soorten $.docid is me nooit duidelijk geworden.
Dus kies voor namen van variabelen en functies en bestanden wat jij handig vindt.
Om hier op in te gaan, ik heb jaren geleden eens een script van iemand gekregen om te debuggen, en dat was blijkbaar inclusief commentaar in Esperanto geschreven.
Die opdracht heb ik teruggegeven met de opmerking dat ik Nederlandse of Engelse uitleg bij het script wil hebben.
Ikzelf hanteer netjes Engelse termen in functions, methods, en variabelen.